Azra’yı vahşicesine öldüren acımasız intihar etti! Avukatı kıya olduğunu öne sürdü

Dün akşam Diyarbakır 1 Nolu Efdal Güvenlikli Mahbes’nde intihar ettiği tez edilen Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili Mustafa Amaç Ayhan’ın avukatı Mehmet Büyük Başaslan, olayla ilgili ilgi calip ifadeler kullandı. Olayın akşam saatlerinde yaşandığını, ancak gece haberleri olduğunu belirten Başaslan, cinayet şüphesi üstünde durduklarını söyledi.

“GARİP ŞEYLER VAR”

Avukat Başaslan, “Garip şeyler var. Biz intihar olduğuna inanmıyoruz. Cinayet şüphesi üzerinde duruyoruz. Erdemli güvenlikli cezaevinde benzeri insanın iki bileğini aniden kesmesi, kül de tadat saatinde olması türlü değil. Orası sonsuz kamerayla gözetlenen aynı koğuş, sonsuz devriye gezen gardiyanlar var. Fiziksel olarak iki bileğini kesmesi imkansız.” dedi.

“ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ”

Olayın takipçisi olacaklarını belirten Başaslan, “İntihar olsa birlikte biz mahkemeye müvekkilimin hatır sağlığının yerinde olmadığını, intihara eğik olduğuna dayalı raporları sunduk. Bu kişinin göz bakarak bakarak ölüme sürüklenmesi adaletin de ayıbı. Bazıları ‘ilahi doğruluk gerçekleşti’ diyor. Hangi olursa olsun adalette yargılandıktan sonra fenomen bitmelidir. Bir kıya var, bunu elhak müvekkil kabul yazar pişman olduğunu söyledi. Onun da bire bir çocuğu var durumu çok çığlık. Bu olayın takipçisi olacağız. Mahbes yönetimi, gardiyanlar, yargılamayı işleyen mahkeme üzerine şikayette bulunacağız.” diyerek konuştu.Share: