Aztek Teknoloji’nin bölüt arzında temenni toplama başlıyor

Aztek Teknoloji’nin halka arzı amacıyla 10-11-12 Ağustos’ta pay başına 10,90 TL’den temenni toplanacak.

Aztek Teknoloji açıklamasına bakarak, Anamal Piyasası Oturmuş’nun halka sunma başvurusunu onayladığı Aztek Uygulayım Bilimi için irade çokluk süreci başlıyor. Halka duruluk oranı yüzdelik 25 namına belirlenen Aztek Uygulayım Bilimi’nin halka arzında 10-11-12 Ağustos’ta pay başına 10,90 TL sabit bedelle rica toplanacak.

Deniz Envestisman ve QNB Finansinvest adam liderliğinde toplanmış 38 kurumdan oluşan şirketler birliği yoluyla gerçekleştirilecek halka arzda payların yüzdelik 45’i bireysel yatırımcılara, yüzdelik 25’i erdemli başvurulu yatırımcılara ve yüzdelik 30’u güçlükle içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Bölüt arzla gelişigüzel şirketin kâin 80 milyon TL olan matrut sermayesinin, 20 milyon TL artırımla 100 milyon TL’ye yükselmesi planlanırken, 5 milyon TL tutarında ise ortak eş gerçekleştirilecek.

Pazarda 25 yıllık tecrübesi mevcut Aztek Teknoloji, uygulayım bilimi meraklılarının beklentilerini genişlik akilane ürünlerle eğlemek amacıyla Apple, Beats by Dr.Dre, JBL, Harman Kardon, Thule, Case Logic, Marshall, Urbanears ve Hama üzere global markaları Türk tüketicisiyle buluşturuyor.

“Bölüt arzla birlikte yatırımcılarımızı bu büyüme hedefimize kuma girmek istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Aztek Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Komutan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, kurumsallaşma sürecine balaban önem verdiklerini ve kurumsallaşma süreçlerini angaje etmek üzere bölüt genişlik olmaya karar verdiklerini belirtti.

Ütebay, “Kurulduğumuz ilk günden itibaren uygulayım bilimi dünyasının aksesuarlar segmentinde gelişim yapıyoruz. Aksesuar, teknolojinin ayrılmaz benzeri parçası. Teknolojinin değişimiyle çabuk gelişim gösteren, karlılığı ve keyfi çokça daha faziletli olan benzeri düz. Bu kapsam nema rakamlarımıza birlikte yansıdı.” değerlendirmesinde bulundu.

2021 yılında 1 milyar 82 milyon TL ciroya ulaştıklarını ve cirosal namına çok çabuk büyüdükleri yıllardan biri olduğunu aktaran Ütebay, “Karlılığımızda ise 132 milyon FAVÖK’e ulaştık. Net karlılıkta 89 milyon TL’ye ulaştığımız aynı gün yaşadık. Bu yılın önceki üç ayında bu büyümeyi katlayarak bitmeme ettirdiğimiz raporlarımızda gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

Ütebay, geçen yılın tıpkı dönemine göre cirolarda yüzdelik 130 büyümeye ulaştıklarını ve ilk çeyrekte iş hacmi olarak 500 milyon TL’nin konusunda çıktıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Sabık yıl evvel 3 ayda yaptığımız 28 milyon TL’lik FAVÖK’e fiyat 2022 önce 3 ayında 75 milyon TL’lik benzeri FAVÖK’ten bahsediyoruz. Dolayısıyla bu yılın ilk 3 ayı şirketimiz için çok mübarek geçti ve sonuç 12 kocaoğlan dikkate alırsak ciromuz 1 bilyon 366 milyon TL’ye ulaştı. FAVÖK’te 179 milyon TL’ye ulaştık. Kesin karda 120 milyon TL seviyesine eriştik. Gâh markalarımızda 3 katına çıkan büyümeler yaşadık ve umumi kendisine yüzde 100’lük tıpkısı büyümeden bah???????sediyoruz. Halka arzla alay malay yatırımcılarımızı bu büyüme hedefimize kuma buyurmak istiyoruz.”

Share: