BABACAN : BİR MEHABET KURUMUNUN TÖRENİNDE BİR PARTİNİN SEÇİM ŞARKISINI SÖYLETEMEZSİNİZ

ÇARE Partisi Umumi Başkanı Ulvi Babacan, “Bire Bir kerem kurumunun töreninde tıpkısı partinin seçme şarkısını söyletemezsiniz. Siz, adil ve asetat yapılması müstelzim seçimlerde, sokakta güvenliği sağlamakla memur bire bir kuruma, partinizin şarkısını söyletemezsiniz” dedi.

Babacan, İstanbul’da partisinin iklim başkanları toplantısında konuştu.

Siyasette aynı ilki gerçekleştirdiklerini tamlayan Babacan, ‘ Seçimlerden sonraki önce 90 dakikada, geçmiş 90 günde, 360 günde, ilk dönemde, 5 senede neler yapacağını takvimiyle bütçesiyle vatandaşlara taahhüt ediyor. Daha geçmiş hakeza tıpkısı şey yapılmadı. İktidara soruyorum buradan. Refik, intihabat yaklaşıyor. Senin benzeri planın programın var mı diyerek soruyorum iktidara. Bakın tam 16 parça eylem planı hazırlamışız, çıktı bir tane elle atmak bile pres. Zira tığ çalışıyoruz, biz sınıfın etken öğrencisiyiz, tembeller düşünsün. Hangi yapacaksın’ Şişman tantanalarla seziş meram dediler, dünyanın göstergeç reklamı, ellerindeki bütün lansman araçlarını kullandılar hangi çıktı. İçi boş bir çerçeve. Önsezi diye açıkladıkları inanın bizim konuşmalarımız ve bizim belgelerimizden, çektikleri kopyalar. Çoğulcu demokrasiymiş; temas aktarılma ülkeyi kutuplaştır, değme zaman ülkeyi ger, özge beriki diye toplumu ayır, gencecik çocuklara siz muhafazakar devrimcisiniz onlar birlikte düşmanlarınız diye niteleyerek bu ülkenin diğer gençlerini onlara düşman göster ondan sonra plüralist demokrasiymiş, hukukmuş, adaletmiş, ondan sonra plüralist demokratlık, tek kimesne inanmıyor bundan sonra bu sözlerinize, bitti” dedi.

“EMNİYETİN SUÇLA MÜCADELE KABİLİYETİ ZAYIFLAR”

Polis akademisi ikmal törenini eleştiren Babacan, ‘Tüm bunlar aynı zamanda tıpkı mantalite meselesi. Bakın, azamet kurumlarının görevi çabucak kudret partisine değil, cemi vatandaşa hizmet etmektir. Bunun lamı cimi yok. Örneğin güvenlik teşkilatı. Hepimizin çöz güvenliğini icat etmek zorundadır değil mi, Buna itiraz fail var mı, yok. Evet ihvan, kudret ortaklarının elverişsiz siyasal çıkarlarının emri altında hareket etmeye zorlanan ayrımsız düzenleme ülkemize hizmet edebilir mi, Hakeza benzeri kuruluş suçla savaş edebilir mi, edemez. Partilileştirilmeye çalışılan tıpkısı itimat teşkilatının, suçla savaşim kabiliyeti zayıflar. Ne fırka olduğunun tek önemi bulunmayan” diyerek konuştu.

“KIZIL KALABALIK KOROSU’NA MI ÖZENDİNİZ”

‘Devlette partizanlığın yeri olmaz” diyen Babacan, “Bakın, ego polis güçleri kardeşlerimin nüfus haklarını, iş koşullarını, üstlerinden astlara yapılan baskıları yüz kere gündeme getirmiş ayrımsız arkadaşınızım. Gördüğüm seçme polis güçleri intiharı haberinde kahroldum. Değme birinde isyan ettim. İşte tıpkısı şekilde, zaman, polis güçleri teşkilatımıza ideolojik tıpkı resmî giysi giydirilmesine da itiraz ediyorum. Gördünüz değil mi polis güçleri akademisi törenindeki görüntüleri. Gözümüzün uğrunda, kudret partisinin seçim şarkısı söylendi. Aynı dakika yâren, ne oluyoruz evet. Kaşla göz arasında Değerli Ordu Korosu’na mı özendiniz. Çok istiyorsanız partinizin hususi çalgı aleti grubunuzu kurarsınız, şarkılarınızı Spotify’a yüklersiniz, istediğiniz kabil çalıp oynarsınız. Amma kalkıp dahi, ayrımsız büyüklük kurumunun töreninde tıpkı partinin seçim şarkısını söyletemezsiniz. Siz, adaletli ve transparan yapılması müstelzim seçimlerde, sokakta güvenliği sağlamakla görevli bir kuruma, partinizin şarkısını söyletemezsiniz. Olmaz. Bu toplumun vicdanını incitiyor rüfeka. İktidar partisisiniz diye kurumu partilileştiremezsiniz. Buna toplumumuz ‘hayır’ der” şeklinde bitmeme etti.

Share: