Bacağını kaybeden Ceylan, ne eğitimden hangi üstelik voleyboldan koptu

GAZİANTEP’te, 1 sene ilk geçirdiği trafik kazası zımnında esen bacağını kaybeden lise öğrencisi Ceren Özçelik (16), hangi yetişek hayatından ne dahi çokça sevdiği voleyboldan vazgeçti. Oturarak Uçan Top Eş Milli Takımı’na seçilip, Aksaray’daki kampta çalma döken Özçelik, “Spor fayrap etmek beni hayatta tutuyor ve bana dirim amacı oluyor. Daima dışarı spor yapmaya çıkıyorum. Spor ayırmak bana ayrı bire bir erke veriyor” dedi.

Gaziantep Servi Erdemoğlu Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi’nde, 5 yıldır meslek takımında voleybol oynayan 12 dershane öğrencisi Ceren Özçelik, 2021’nin Eylül ayında geçirdiği trafik kazası nedeniyle sıhhatli bacağını kaybetti. Tedaviye alınan Özçelik, 10 kamer kadar gelişmemiş sürede kendisini toparlayıp, kesilen bacağına rağmen voleybolu bırakmadı. Özçelik, bedensel özürlü sporcuların düzlük aldığı Oturarak Voleybol Eş Milli Takımı’nda mücadele vermeye başladı.

‘BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLUŞMAK İSTİYORUM’Aksaray’daki dinlenme kampı çalışmalarında kayran alan Ceylan Özçelik, yaşadığı olayın ardından hayata küsmeyip, voleybol ile yeniden ayağa kalktığını belirtti. Özçelik, “Kaza yapmadan önce lisede uçan top oynuyordum. Kazadan sonradan evde ara vermek adına tekrar spor beğenmek istedim. Henüz sonra voleybolda kendimi gösterdim ve oturarak kadınlar mili takımına seçildim. Çok iyicene ve kurum donör tıpkısı olay. Alelade içim hamarat ediyor ve heyecanlıyım. Normalde haddinden fazla canlı biriyim. Gitar çalışıyorum, yüzme de çoluk çocuk kategorisinde Gaziantep ikincisiyim ve değişik dallarda madalyalarım var. Bibi hikmet tedaviye gidiyorum. Kaza sonrası okulumu bırakmadım ve bariz liseye gidiyorum. İleride BESYO okuyup, beden eğitimi öğretmeni olmayı hedefliyorum” dedi.’SPOR YAPMAK BENİ HAYATTA TUTUYOR’

Okul servisinden indiği tam gelen otomobilin çarpması sonucu iyi bacağını kaybettiğini anlatan Özçelik, “Bacağımın dizden aşağısını kangrene dönüşmesi sonucu damarlarımın tıkanması ile bacağımı ayırmak zorunda kaldılar. Bu süreçte ailem, bana çok yardımcı oldu. Annem, babam ve iki ağabeyim daima birlikte olarak bana bilek verdiler. Kendimi mânialı yerine görmüyorum. Spor yapmayı haddinden fazla seviyorum. Spor boşaltmak beni hayatta tutuyor ve bana hayat amacı oluyor. Sonsuz hariç spor yapmaya çıkıyorum. Spor fayrap etmek bana ayrı bir erke veriyor. Hayallerimi yayılmak için spor yapıyorum. Faaliyetler olduktan sonradan evde hiç oturmadım. Sargılarımla üstelik hariç çıktığım olmuştu. Tek moralimi bozup, depresyona girmedim. Bacağımın kesilmesini birlikte tıpkı engel kendisine görmedim. Aksaray kampı çokça mübarek geçiyor. Normal voleybol ile oturarak voleybol haddinden fazla ayrımlı. Milli takımda haddinden fazla değişik şeyler öğreniyorum. Hocalarım bile haddinden fazla apotr oluyor ve kampımız eli nimetli geçiyor. Takımın bildirme genci olduğum için ablalarım dahi bana yardımcı oluyor” diyerek konuştu.Share: