Bahçeşehir Koleji’nden Cumhuriyet’in 99. yıldönümüne özel tebrik

BAHÇEŞEHİR Koleji, Cumhuriyet Altını Bayramı üzere TİM Show Center’de düzenlenen ‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet Altını’ gecesiyle benzeri araya geldi. Oyuncu Hasibe Eren’in sesinden halas mücadelesinin anlatıldığı geceye katılanlar, Cumhuriyet’in 99. sene dönümünü çalkantı ve heyecanla kutladı.

Bahçeşehir Koleji, her yıl olduğu gibi bu sene dahi Cumhuriyet Altını Bayramı’nı oyuncu Hasibe Eren’in sesinden kurtuluş mücadelemizi, Mustafa Eksiksizlik’in kahramanlarının anlattığı, enstrüman ve tarihi buluşturan hususi tıpkısı geceyle kutladı. 22 Teşrinievvel Cumartesi akşamı TİM Show Center’da planlı geceye Bahçeşehir Koleji Kurucusu Semra Yücel, Bahçeşehir Koleji Umumi Müdürü Heyecan Kırıcı, kampüs yöneticileri, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin beraberinde Bahçeşehir Koleji İcra Müesses Başkan Vekili Begüm Yücel de katıldı. Yücel, kurtuluş mücadelesi dönemine ilişik ayrımsız Türk bayrağını ‘Bayrağımız de cumhuriyetimiz de sizlere emanet’ diye niteleyerek öğrencilere teyit etti.

GECEYE ÖZEL 3D ATATÜRK HOLOGRAM

‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet Altını’ diye Mustafa Kemal Atatürk’ü ortada olmaksızın, tanımadan, ona mümin ve Cumhuriyet üzere savaşım eden cemi kahramanların anıldığı geceye, öğrencilerden oluşan 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Gençleri korosu birlikte birbirinden hususi marşlar ve şarkılarla haremlik etti. Laf yönetmenliğini Yasin Soy’un üstlendiği gecede koro Toyluk Marşı, İzmir Marşı, Yurt Marşı’nın birlikte Çanakkale Türap Tütün, İzmir’in Kavakları, Efe’m şarkılarını seslendirdi. Geceye hususi hazırlanan 3D Atatürk hologramı ise tabiat topladı.

‘BİZE BIRAKTIĞI VATANA SAHİP ÇIKMAYA BITMEME EDİYORUZ’

Gecede konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Heyecan Elem, şunları söyledi:

“Atatürk’ün çok sevdiğim bire bir sözü var; “Okul tüvana dimağlara, insanlığa hürmeti, ulus ve memlekete muhabbeti, onur-i istiklali öğretir.” Biz dahi çocuklarımıza yalnız matematik, veri bilgisi, tarih, Türki öğrenmiyor; bu memlekete reva evlatlar olmaları için verdiğimiz çağcıl eğitimle Atamızın izinden revan, ülkesini dost ve esirgeyici, dünyayla entegre, hep ileriyi hedefleyen, fark yaratıcı gençler yetiştiriyoruz. Zaman buradaysak, özgürsek, güçlüysek bunu Atatürk’e, zırh arkadaşlarına ve Atamızı görmeden tanımadan, ona inanan, dost, bacanak olan kahramanlara borçluyuz. Bu topraklar üzere canını esirgeme eden değme kahramanı nazikâne anıyoruz. Bire Bir onlar Atamızı görmesek birlikte tanımasak bile onu ilgiyle sevmeye, fikirlerine ve bize bıraktığı vatana cemaat çıkmaya devam ediyoruz. Bu geceyi gerçekleştirmemizde emeği güzeşte herkese çok teşekkür ediyor, Cumhuriyet Altını meşalesinin altında nice birçok yılları birlikte kutlamayı diliyorum.”

Share: