Bakan Hedef Çekicilik açıkladı: İlk Evim projemizde muteber müracaat sayısı 5 milyon 135 bin 324 oldu

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Hava, e-Ululuk ve bankalar üzerinden başvurma süresi tamamlanan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine ilişik resmî içtimai iletişim araçları hesabından açıklamalarda bulundu.

“SUNMA HADDINDEN FAZLA GENÇLER İLGİ GÖSTERDİ”

Vekil Gelgel paylaşımlarında, “İlk Evim projemize milletimiz güvendi, inandı! 1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Muteber referans sayısı 5 MİLYON 135 BİN 324! Projemize genişlik haddinden fazla dahi GENÇLERİMİZ bağ gösterdi. 2 MİLYON 30 BİN 277 gencimizin başvurusu var. Yer çok referans ise İstanbul’dan.” ifadelerini kullandı.

“KURALARIMIZI BİR DAKIKA EVVEL ÇEKECEĞİZ”

Gurur açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Henüz müracaat süreci bitmeme ederken, güzeşte hafta önce temellerimizi attık. 17 ilde 6 bine andıran konutumuz bir anda yükseliyor. Kuralarımızı de benzeri an önce çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Hezel verdiğimiz kabilinden 2 sene içinde 250.000 konutumuzu konfirmasyon edeceğiz. Projemize ehil çıkan yekpare vatandaşlarımıza müteşekkiriz! Milletimiz için en güzelini YAPTIK, YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ!

17 İLDE İLK ANA ATILDI

Cumhuriyet tarihinin yer büyük toplumsal konut hamlesi kapsamında 5 bin konutun temeli, 25 Ekim’de Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılmıştı. Proje kapsamında 5 bin konutun temelinin atıldığı 17 diyar ise şunlar oldu: Ankara, Afyon, Amasya, Işıklı, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat ve Zonguldak.

Share: