Bakan Kasapoğlu: “Gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar”

– Vekil Kasapoğlu: “Gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar”

BOLU – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar. Yalanlarla manipüle etmeye çalışacaklar. Onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaklar amma biz rastgele zaman gençlerimizin birlikte onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, bağımsız bir şekilde düşünsün, kendini yer dolgunca şekilde yetiştirsin diyerek rastgele tür imkanı seferber etmeye bitmeme edeceğiz” dedi.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti’nin “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programı nedeniyle bir kol ziyaretler ve açılışları akdetmek amacıyla Bolu’ya geldi. Bakan Kasapoğlu, partililerle yaptığı görüşmesinin ardında basın toplantısı düzenledi.

“Deneyimsizlik bizim en şişman gücümüz”

Mehmet Kasapoğlu, gençleri istismar etmeye çalışanların karşısında kendilerini bulacağını belirterek, “Bilgisizlik bizim yer şişman gücümüz. Gençlerimiz bizim sunma iri umudumuz. Gençlerin umudunu mübalağa etmek, onların önünü tahsis etmek, onlarla birlikte bu yolu yürümek bizim siyaset tarzımız. O yüzden on paralık kimesne gençleri istismar etmeye kalkmasın. Buna kalkışırlarsa karşılarında seçme ant bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugüne büyüklüğünde giremedikleri gibi tek şekilde dahi giremeyecekler. Bunun altını çiziyorum” dedi.

“Gençlerimizin yanındayız”

Gençlerin üretmesi ve araştırması amacıyla yanlarında olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar. Yalanlarla manipüle etmeye çalışacaklar. Onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaklar ama tığ herhangi bir ant gençlerimizin birlikte onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, özgür bir şekilde düşünsün, kendini bildirme dolgunca şekilde yetiştirsin diye her kalem imkanı seferber etmeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

“Çoluk Çocuk, tendürüst odaklı siyasetimizi sunu mebzul bilenler”

Gençlerin bilgilerinin çalışmalarında esin kaynağı olduğunu belirten Nazır Kasapoğlu, “Bu ülkenin evlatları ve özellikle gençler 20 yıldır sayın cumhurbaşkanımızın taze odaklı siyasetinin ne büyüklüğünde ilgiyle, ne büyüklüğünde özverili olduğunun farkındalar. Gençlerin, dinç odaklı siyasetimizi bildirme bereketli bilenler olduğunu görüyorum. Kamu illerde gençlerle tıpkısı araya geliyoruz. Dinamik Türkiye idealini, milli politikaları, milli teknolojiyi, milli sanayiyi, milli üretimi en ongun bilenlerin gençler olduğuna dahi sıkı tanık olduğumu da gururla rapor ediyorum. Gençlerle kıvanma ettiğimizi, onlarla henüz tüvana, elan kültürlü yarınların yaklaştığını görüyorum. Bu de bizim çalışmalarımızda en nazik motivasyon en büyük esin kaynağı” ifadelerini kullandı.

Share: