Bakan Kasapoğlu, Hitit Üniversitesi akademik yıl açılışına katıldı

Icra Vekili Kasapoğlu, Eti Üniversitesi akademik yıl açılışına katıldı

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu;

“Manipülasyonlara alacak operasyonlarına, yalana, iftiraya katiyen pirim vermeyen tıpkısı gençlik var”

ÇORUM – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrenci yurtlarını sömürme etmeye çalışanların olduğuna özen çekerek, “Manipülasyonlara algı operasyonlarına, yalana, iftiraya katiyen pirim vermeyen bir gençlik var” dedi.

Eti Üniversitesi 2022-2023 yılı Akademik Sene açılışına katılan Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, kullanılmamış akademik yılın hep amacıyla doğru olmasını diledi.

Spor Vukuf Fakültesi Kompleksi’ndeki törende konuşan Icra Vekili Kasapoğlu, bu yıl mektepli yurtlarına müracaat fail gelişigüzel öğrenciyi yurtlara yerleştirdiklerini açıkladı.

Türkiye’nin mukavemetli çokça ilinde 100 öğrenciden 92’sinin yurtlara yerleştirildiğine özen çeken Kasapoğlu, “Bunun dünyada, Avrupa’da tek mukayese götürecek örneği bulunmayan. Dünyanın yer büyük, genişlik ateş parçası, yeryüzü tam mahdut yapısı bizde. Çorum’da 8 daraç 7 bine mümasil kapasitemiz var” ifadelerini kullandı.

“Çoluk Çocuk yalana prim vermiyor”

Birilerinin öğrenci yurtları konusunu sömürme etmeye çalıştığına aksan eden Kasapoğlu, “Amma onların bizim bu gayretlerimizi istismar etmesine gençlerimizin umutlarını istismar etmesine, çalmasına katiyen okazyon vermedik ve katiyen okazyon vermeyeceğiz. Manipülasyonlara matlup operasyonlarına, yalana, iftiraya asla pirim vermeyen bire bir cahillik var. Biz bu cahillik üzere çalışmayı, bu toyluk için koymayı, himmet göstermeyi şeref bildik. Bu gençlerle yürümeye, daha zinde koşmaya devam edeceğiz. Bu sene güçlükle ücretlerine zam yapmadık. Beslenme yardımını 2.5 ikmal artırarak 750 liran bin 800 liraya yükselttik. Yurtlarımızla, bilgisizlik merkezlerimizle, kamplarımızla, proje desteklerimizle, kredilerimizle, burslarımızla gençlerin talebi neyse ihtiyacı neyse her bir imkanı gençlerin önüne sermekten anlayışsız durmadık düşüncesiz durmayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin seçkin alanda kendine yeten ayrımsız ülke olduğunu anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti; “Zaman Türkiye seçme alanda kendine yeten tıpkı ülke. 2002 yılından bugüne Cumhurbaşkanlığımızın liderliği enin vizyonuyla sorunlarını, meselelerini ertelemeden herşeyini nazik ölçüde tamamladı. Türkiye akıbet 21 yılda hedeflerini yavaş yavaş gerçekleştirirken hayatın dinamizmine bakarak, kullanılmamış ihtiyaçlara bakarak yeni hedefler ortaya koyuyor. bununla birlikte üretiyor, gelişiyor. Büyüyor”

Konuşmasının ardından öğrenci stantlarını ülfet eden Kasapoğlu, daha sonra öğrencilerle alay malay ünlü şarkıcı Sinan Akçıl’ın konserini izledi.

Share: