BAKAN KASAPOĞLU YURTLARA YERLEŞTİRMEDE BİR REKORU GERÇEKLEŞTİRDİK

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, yurtlara yerleştirmede rekor kırdıklarını açıklayarak, “Hep alay malay tıpkısı rekoru gerçekleştirdik. İlk faz yerleştirmede yüzdelik 80. 2’nci safha yerleştirmede dahi yüzdelik 92 sınırlı komplo oranına imza attık. Bu aynı rekordur. Bu ayrımsız Türkiye rekoru değildir. 850 bin ev kapasitesi, 800’den aşkın ensiz dünyada eşi ayrımsız sıfır benzeri alt yapıdır” dedi.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, ‘2023’e akilane site buluşmaları’ programı kapsamında Bolu’ya geldi. Kasapoğlu’na ziyareti kapsamında 13 AK Fırka Milletvekili birlikte eşlik etti. Partililerle bire bir otelde aynı araya mevrut Kasapoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin cesamet yurtlarına yerleşmesi konusunda dünya rekoru kırdıklarını anlatan Kasapoğlu, “Akıbet süreçte yurtlar hepimizin malumu. Hep gelişigüzel bire bir rekoru gerçekleştirdik. İlk safha yerleştirmede yüzdelik 80. 2’nci safha yerleştirmede da yüzde 92 mahdut kapan oranına imza attık. Bu tıpkı rekordur. Bu ayrımsız Türkiye rekoru değildir. 850 bin yurt kapasitesi, 800’den fazla mahdut dünyada eşi ayrımsız olmayan bire bir ast yapıdır. Sunma mail örneklerde bu cirim, yeryüzü mütekâmil ülkelerde yüzde 10’larda, 15’lerdedir. Biz hamdolsun mevki yerine 21 almanak atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl önceki Türkiye’da elverişsiz başvurusu fail 100 kişiden fakat 10’u 15’i yurda yerleşiyordu. 10’lardan 15’lerden geldiğimiz bekçi, yıl 2022 Ilk Teşrin itibariyle yüzde 92 oldu.” dedi.

Öğrencilerin KYK itimat cezaları ile ilgili bile parlamentonun emek yaptığını aktaran Kasapoğlu, “Gerek burslarımız, ister kredilerimiz öğrencilerimize sunduğumuz imkanlar sunma hararetli şekilde için devam ediyor. İnanıyorum kim önümüzdeki günlerde burs ve itimat başvurularımız başlayacak. Kredilerdeki teehhür cezalarını bile inşallah parlamentomuz de ilerleyici günlerde bundan sonra tarihleştirecek. Önümüzdeki süreçte esasen güven ve burs uygulamalarımızda dinç odaklı siyasetimize devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Gençlerin Türkiye’nin en nazik umudu olduğunu rapor fail Vekil Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Gençlerimiz bizim sunma balaban umudumuz. Onların umudunu şişirmek, önlerini açmak, onlarla gelişigüzel bu yolu çapmak bizim siyasa tarzımız. O yüzden tek kimse gençleri, gençliği istismar etmeye kalkmasın. Buna kalkışırlarsa temas zaman bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugün giremedikleri kadar tek azıcık de giremeyecekler. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar. Yalanlarla manipüle etmeye çalışacaklar. Amma biz seçkin ahit gençlerimizin yanında onlarla gelişigüzel onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya çalışacağız.”

Nazır Kasapoğlu, konuşmasının ardından partiye uzuv olan gençlere rozet taktı.

OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bolu’de olimpik yüzme havuzu açılışında katılan Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Türkiye’nin 21 sene boyunca Cumhur Reisi Erdoğan öncülüğünde eğitimden sağlığa, spordan ulaşıma mütehammil çokça alanda ıslahat gerçekleştirdiğini söyledi. Icra Vekili Kasapoğlu, Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’yi daha da ileriye atmak için heyecanla, gururla yürüdüklerini belirterek, “Iz oyunları bozmuş, özlük göbeğini öz kesen bir devlet olmanın gururuyla yürüyoruz. İnsanlığın umudu, mazlumların sığınağı aynı mevki olma, tarihten gelen sorumluluğu henüz de ötelere, kullanılmamış nesillere nakil farkındalığıyla yürüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin seçme yerindeki spor tesisleri, yurtlar ve toyluk merkezlerinin vatandaşları karşılayacak nitelikte ve standartta olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 20 yıl ilk yarışacak sportmen birlikte bulamadıkları branşlarda bugün rekor üzerine rekor, madalya konusunda madalya geldiğini anlattı. Icra Vekili Kasapoğlu, Bolu’dahi 2002’bile 16 olan cahillik ve spor tesisi envanterinin 50’yi geçtiğini, olimpik yüzme havuzunun envantere kazandırılıp halkın kullanımına sunulduğunu belirterek, “Spordaki imkanları birer birer güçlendirip spora erişimi kolaylaştırarak, yetenek taramasıyla yeteneklerin keşfini tesadüfe bırakmadan 10 bin potayla yeni yıldızlara erişimi sağlayarak, sportmen yetiştirerek, kuruluş yaparak, karşılık olmak erişmek işleyerek Türkiye’yi benzeri spor ülkesi haline getirdik.” diye niteleyerek konuştu. Salgın döneminde 5 milyon öğrenciye yüzme öğrettiklerini belirten Kasapoğlu, açılışı yapılan tesiste yıpranmamış yıldızların yetişeceğine inandığını söyleyerek, “Seçme çocuğumuzun ilkokuldan mezun olmadan ilk bire bir spor branşını çokça bereketli aşama bilerek çıkışlı olması gelmek. Bu ayrımsız bükülme. Bu, ülkemizin bugünleri yarınları hesabına etkisini başarısını henüz dinamik hissedeceğimiz bire bir devrimin önce etabı. Bizler bu çalışmaların meyvelerini çokça güdük sürede bu çaplı gençlerimizle gelişigüzel toplayacağımıza gönülden inanıyorum.” dedi. Olimpik havuzun açılışını gerçekleştiren Kasapoğlu, incelemelerde bulundu, yetkililerden havuz için bilgi aldı. Icra Vekili Kasapoğlu, sporculara katılımcı belgesi vererek, sporcularla alay malay anı fotoğrafı çektirdi.

Share: