Bakan Soylu, sakat vatandaşlar ve aileleriyle bire bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ankara’dahi özürlü vatandaşlar ve aileleriyle tıpkısı araya gelerek içten anlar geçirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da ayrımsız otelde Açıkça Hayat, Spor, Konuşma ve Kültür Derneği marifetiyle düzenlenen “Kimseyi geride salıverme, engelleri geride bırak” programına katıldı. Vekil Aristokrat, katıldığı programda hususi gereksinimli erat ve aileleriyle ışık çekilerek onlarla dostça etti. Nazır Aristokrat, hususi gereksinimli bireylerle alay malay pasta kesti. Öte yandan İçişleri Bakanı Aristokrat’ya, özel gereksinimli erat eliyle çiçek takdim edildi.

“Bu hususi ayrıntılar bizim ülkemizin özel çocukları”

İçişleri Bakanı Soylu, güzeşte Reisicumhur Erdoğan ile Şanlıurfa’de olduklarını ve orada üstelik hususi çocuklarla buluştuklarını tabir etti. Icra Vekili Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın herkese ayrı ayrı selamlarını, muhabbetlerini ve sevgilerini getirdiğini belirterek, “Tayyip Erdoğan’ın hele bu konuda engellilerin engellerini geride bırakması aileleri ile yaşayış içerisinde devletin devletliğini yaparak onlara ehil çıkması burada altını resmetmek isterim ki onun döneminde oldu. Allah’a hamdolsun devletimizin bilcümle unsurları ile sivil toplum örgütlerimizle hep beraber iri aynı aileyiz ve sevgi ile hep engelleri aşıyoruz, dünyaya denk oluyoruz. Bu özel füru bizim ülkemizin hususi çocukları. Bizim memleketimizin özel çocukları. Kükremek başbuğ üstelik böyle ayrımsız dernek kurmayı arzu etti. Biz da elimizden ne gelirse yapacağız, dedik. Öyle iyice anlattılar ki tıpkı bando resimleri attığında çok bahtiyar olmuştum. Çanakkale’deki o görüşme, şehitliklerdeki bu acun güzellerinin ortaya koyduğu bu kişizade tabela beni etkiledi. Tığ sizi serbest bırakmayacağız. Cumhurbaşkanımızın domuzuna bir sözü var biliyorsunuz, ‘Yola devam’ bir şekilde yola devam edeceğiz, durmayacağız” diye konuştu.

“Sizler özel kardeşlerimizsiniz”

Belirtik Hayat, Spor, Tekellüm ve Ekin Derneği Başkanı Su Balcı, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun kendilerini zaman üstelik yalnız bırakmadıklarını anlatım ederek, “Sizler hepimiz bizim projemize karışma olan kişilersiniz, özel kardeşlerimizsiniz. Ben Sayın Bakanımızla sizleri künde ederek görüştüğümde, sizler amacıyla elan bereketli neler yapabileceğimizi meşveret ederken bu düşün kendisinden bundan sonra. Kimseyi geride terk engelleri geride bırak projemizi tamamladık. İl gezileri yaptık ve adamakıllı hatıralar biriktirdik bilcümle alay malay” dedi. – ANKARA

Share: