Bakan Soylu: “Şu esas büyüklüğünde 497 çevirici hasar gördü, 100 konutun hasar gördüğü belirleme edildi”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde hâkim nedeniyle 100 bölük, 920 hisse senedi yeri, 497 kurgu ve 12 bin 500 dönüm seranın hasar gördüğünü açıkladı.

Aristokrat, Antalya’nın Kumluca ilçesinde baskın olayının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Elan bilahare gazetecilere izah özne Aristokrat, mecmu kurumların işbirliği ortamında geçmiş andan itibaren çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Bölgede hasar belirleme çalışmalarının bitmeme ettiğini dile getiren Soylu, “Şu esas büyüklüğünde 701 personel, AFAD dahil almak amacıyla eksiksiz çalım ve kuruluşlardan görevlendirildi. Şu esas büyüklüğünde 497 dil hasar gördü, yaklaşık şu asıl kadar 100 konutun hasar gördüğü belirleme edildi ama tespit bitmeme ediyor, 920 gelişim durumunda hasar tespiti söz konusu. Arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Kumluca’da büyük ayrımsız merdiven alanının bulunduğunu anımsatan Soylu, selden sera alanlarının dahi engel gördüğünü bildirdi.

Seralardaki hasar tayin çalışmalarının üstelik bitmeme ettiğini nâkil Soylu, “Kumluca ilçesinde kısaca 50-55 bin dönümlük bir limonluk olduğu değerlendiriliyor, bunun 12 bin 500 dönümünde şu asıl büyüklüğünde tıpkı beis var, çalışmalar devam ediyor ve bu zararı arkadaşlarımız tayin edecekler. Ekincilik Bakanlığımız birlikte bu konuda devrede.” dedi.

(Sürecek)

Share: