Balaban Zafer’in 100. Yılı Eskişehir’de Coşkuyla Kutlanacak

Iri Zafer’in 100’üncü yılı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) düzenleyeceği yengi yürüyüşü, konser, flyboard gösterisi, fener alayı ve manasız fişek gösterileri ile kutlanacak.

EBB, Utku Bayramı’nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Büyük Yengi’in 100’üncü yılında kutlamalar, 30 Ağustos günü sabahleyin 09: 00’da Valilik Meydanı’nda düzenlenecek çelenk töreni ile başlayacak. Saat 10: 30’da Atatürk Bulvarı’nda geçit töreni ile bitmeme edecek etkinlikler kapsamında, saat 18: 30’da Galebe Yürüyüşü düzenlenecek. Budun Anıtı önünden başlayacak olan üslup, İsmet İnönü 2 Caddesi ile bitmeme edecek ve Adalar Migros uğrunda tamamlanacak.

Saat 20: 00’bile ise Adalar Porsuk Çayı üzerinde kurulacak olan yüzer duba üzerinde çalgı dinletisi sunulacak. İkinci dinleti, saat 21: 15’te başlayacak. Porsuk Çayı’nda henüz ilk dahi deste gören flyboard gösterisi, bu el kurtuluşun 100. yılı için yapılacak. Askı Alayı yürüyüşü saat 21: 00’bile Porsuk Çayı Köprübaşı mevkiinden başlayacak. Askı Alayı’nın arkası sıra saat 22: 00’birlikte havadan fişek gösterisi ile kutlamalar tamamlanacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen, “Tekmil hemşerilerimi etkinliklere davet ediyorum. Nazik Yengi’imizin 100. yılında, 30 Ağustos Utku Bayramı’mızı bütün alay malay Eskişehir’e yakışır şekilde kutlayalım” dedi.

Share: