BALIKESİR – Arsıulusal Vuslat Platformu’nun “Ufuktaki Kullanılmamış Türkiye” programı başladı

Arsıulusal Vuslat Platformu’nca düzenlenen “Ufuktaki Yeni Türkiye: 2053’e Akıllıcasına Türkiye’nin Önemli Adımları” antetli konferanslar dizisi, Balıkesir’in Edremit ilçesinde başladı.

Büyükşehir Belediyesinin ocak sahipliğinde ilçedeki otelde birleştirme edilen programda geçmiş yerine Kur’an-ı Alicenap tilaveti yapıldı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilin bir nice konuda hisse senedi gösterdiğini söyledi.

Vali Şıldak, “Hangi kadar mefret ve köklü benzeri geçmişiniz varsa gücünüzü fakat oradan alırsınız yani veri, ayrıntı, tefehhüm, hatır, düşün rastgele ahit genişlik temel ve sunu ana olandır. Saraka ile bire bir yere kadar götürürsünüz. Düşünüm olmadan istihsal olamaz. Muhakkak kim düşün seçkin şeyin temelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

YANLIŞSIZ Parti Kol Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu bile Türkiye’de beş altı zamanda bir nice işin başarıldığını dile getirdi.

Türkiye’nin henüz bile güçleneceğini belirten Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“100 yıl geçmiş bulunmayan yapılmak, tarihten silinmek maksut ayrımsız milletin, devletin, coğrafyanın, vatanın tekrar küllerinden yükseldiği ve bütün insanlık üzere umut olduğu benzeri noktaya geldik. Bu, basit olmadı. Bu, iri bir proses. Sevr ile bulunmayan yapılmak maksut bire bir ulus, tıpkı izzet, bugün elhamdülillah Türk Devletleri Teşkilatını kurarak, onlara önderlik ederek, İslam dünyasının bu konudaki liderliğini katıksız olarak üstlenerek ve bilcümle buradaki halkların gözlerini, kulaklarını buraya yönelttiği bire bir aşamaya geldi. Bu, lacerem cereyan etti? Cumhuriyet’in ilanıyla ortaya konulan ve istikbali umum bağımsız milletvekili Türkiye olarak ifade edilen o perspektifin ete kemiğe bürünerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’la büyük aynı katışıksız güven inşasıyla gerçekleştiğine şahit olmanın namuslu bahtiyarlığı içindeyiz.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, herkesin bugünden geleceğe hazırlıklı olması gerektiğini dile getirdi.

Proaktifliğin önemine işaret fail Yılmayan, “Sürdürülebilir aynı dünya üzere hepimizin sorumluluğu çok şişman. Sürdürülebilirliğin iletişimini gür korumanın yollarını araştırmalıyız. İşbirliği ve tesanüt ekosistemi oluşturmalıyız.” dedi.

Arsıulusal Vuslat Platformu ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci birlikte 1000 yıllık tarihin ve milletin önünü açacak, ihtiyaçlarına yanıt verecek tıpkısı medeniyetin mensupları olduklarını anlatarak, “Onun için baştan tığ çağ sahnesinde yerimizi aldığımız ant bu coğrafyalar bizimle beraber olacak. Bundan dahi hiç şüpheniz olmasın.” ifadelerini kullandı.

Açılış töreni, Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Mevki Arıboğan’ın “Türkiye’nin Deniz Altı Zenginliklerinin Keşfi ve Mühim İleri Teknolojilerin Geliştirilmesi” başlıklı sunumuyla bitmeme etti.

Programa Radyo ve Göstergeç Arka Müesses Başkanı Ebubekir Delice, AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Sarih Uygur, Balıkesir Mebus Pakize Mutlu Aydemir, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Dürüst, Türk Denizcilik ve Toptan Stratejiler Merkezi Başkanı Doç. Dr. Cihat Yaycı, Armelsan Defans Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Karakaş, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Balıkesir Güvenlik Müdürü Hasan Onar ile davetliler katıldı.

Konferanslar dizisi, 6 Son Teşrin Iş günü kapanış töreniyle sona erecek.

Share: