Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, “Uluslararası Esenlik Turizmi Izin Belgesi” aldı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesi, Afiyet Bakanlığı aracılığıyla yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Arsıulusal Afiyet Turizmi Izin Belgesini almaya türe kazandı.

Balıkesir Üniversitesinden yapılan kayıtlı açıklamada şu ifadelere düz verildi:

” Türkiye’üstelik uluslararası hastalara afiyet hizmeti verebilmek üzere, lüzumlu çalışmalarını tamamlayarak Esenlik Bakanlığına referans özne BAÜN Hastanesi, lüzumlu tetkikat sonrası akla yatkın görülerek Keyif Turizmi Bitirme Belgesini aldı. BAÜN Hastanesi, geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yapılan Sağlıkta Nitelik puanı değerlendirmesinden de 100 üzerinden 91.11 fakül almıştı.

Balıkesir ve çevresinde sağlık alanında cesim aynı çekicilik merkezi yerine faaliyetlerini sürdüren BAÜN Hastanesi, Arsıulusal Sağlık Turizmi Izin Belgesiyle gelişigüzel, mevzuat çerçevesinde yurtdışından gelen hastalara dahi donanımlı ve nitelikli altyapısı ve alanında ehlihibre afiyet personeli ile hizmet vermeye bitmeme edecek.”

Öte yandan laf üzerine değerlendirmelerde mevcut Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite hastanesinin sağlıkta büzük veren, avangart ayrımsız dalan olduğunu belirtirken, Uluslararası Esenlik Turizmi Mezuniyet Belgesinin aldatıcı olmasını diledi.

Hastanenin, fiziksel kapasite ve eş kaynakları bakımından kıvrak gelişimini sürdürdüğünü rapor fail Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, çalışmalarda emeği mevcut hastane yönetimini ve personelini da kutlama etti.

Share: