Balıkesir’de durak ve otobüslerde bakmak ahit kaybı olmaktan çıkıyor

Balıkesir’bile durak ve otobüslerde özlemek boş zaman olmaktan çıkıyor

Büyükşehir’den “Beni Oku Balıkesir” uygulaması

“Beni Oku” uygulamasında sürprizler ile dolu

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, otobüslerde ve duraklarda “Beni Oku Balıkesir” uygulaması başlattı. Karekod okutularak açılan pratikte bir nice içeriğe ulaşabilen vatandaşlar, karşılarına sâdır soruları akıllıcasına cevapladıkça dahi çeşitli sürpriz hediyeler kazanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda vatandaşlara emin tıpkısı yolculuk hizmeti sunmasının yanında; hayata geçirdiği kullanılmamış uygulamalarla birlikte hizmet kalitesini her an artırıyor. “Beni Oku Balıkesir” uygulamasıyla durakta muhtemel veya otobüste geçirilen süreyi abes ant olmaktan çıkaran Büyükşehir, karekod okutularak açılan pratikte bir nice içeriği vatandaşlarla buluşturuyor. Toplu taşıma hizmetlerini herhangi bir sabık zaman daha kalifiye bir hale ifade etmek için birçok teceddüt ve projeyi hayata geçiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara elden birey güvenliği değil, konforlu bire bir yolculuk hizmeti bile sunmaya bitmeme ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla uygulamaya alınan “Beni Oku Balıkesir” projesiyle; durakta beklenen yahut otobüste geçirilen süre yersiz ahit olmaktan çıkıyor. Form Karesi ve Altıeylül ilçelerinde bulunan duraklar, Büyükşehir Belediye Otobüsleri, minibüsler ve taksi dolmuşların tamamında “Beni Oku Balıkesir” karekod uygulamasını faaliyete geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçeler arası otobüsler ortamında çalışmalarını sürdürüyor.

Cep telefonu kamerasından karekod okutularak açılan “Beni Oku Balıkesir” uygulamasından https://benioku.balikesir.bel.tr/ programa antre yapılıp, açılan görüntülük panelinden sisteme Vasıta Ol-Üye Girişi-Araç Olmadan Devam Cilt) methal sağlanıyor ve grup listeleri açılıyor. Büyükşehir Belediyesi Firez ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı yoluyla sürekli yerine içeriği güncellenen ve zenginleştirilen pratikte kategorilerdeki içeriklerde metinler ve sorular bulunuyor. Örgen girişiyle sisteme antre yapan vatandaşlar, metinleri okuduktan sonradan soruları cevaplıyor, soruları akla yatkın cevaplayan vatandaşlara ise; Büyükşehir Belediyesi yoluyla çeşitli şaşırtı hediyeler veriliyor.

Share: