Balıkesir’de kalifiye ayyarlık operasyonunda 9 şüpheli yakalandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde amme gelgel ve kuruluşları zararına kalifiye dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 9 kaka gözaltına makbuz.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Bandırma Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş Fasıl Amirliği ekipleri, bazıları yeşil reçeteye bağımlı ilaçların usulsüz rapor düzenlenerek piyasaya sürüldüğü, yabancı uyruklulara satıldığı, bu şekilde kamu çalım ve kuruluşlarının zarara uğratıldığını belirleme etti.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler İstanbul, Kilis ile Balıkesir’in Bandırma ve Rutubet ilçelerinde bazen adreslere işler düzenlendi.

Ev ve gelişim yerlerindeki aramalarda 12 bin 400 ağrı kesici niteliğinde komprime, 300 enjeksiyonlu çözelti içeren zaman sulandırıcı niteliğinde enjektör, 146 bireşimli ecza komprime, 1,78 gram esrar, 0,57 gram metamfetamin ile dijital materyaller ele geçirildi.

Operasyonda “kamu gurur ve kuruluşları zararına kalifiye dolandırıcılık”, “esrar madde ticareti”, “resmi ve hususi belgede sahtecilik” suçlamalarıyla 9 şüpheli gözaltına makbuz.

Share: