Balıkesir’de kaybolan Azerbaycan tabiiyetli kadına ait valilikten açıklama Açıklaması

Balıkesir’in Kepsut ilçesinde 22 Kasım’da karşı kayıp ihbarı yapılan Azerbaycan uyruklu kadını taharri çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 3 Ağustos 2006’da Serçeören Mahallesi’nde ruhlu Ahmet Kızmaz ile evlenen ve hayatını burada sürdüren Azerbaycan tabiiyetli Elnara Mammadova Kızmaz’ın, kayıp olduğu ihbarı konusunda bitirmiş ekiplerince zaruri araştırı yapılarak en üst görüldüğü bölgenin belirleme edildiği belirtildi.

Taharri çalışmalarının selis sürdürüldüğü dökme açıklamada, şöyle bitmeme edildi:

“Uyanık karakol ekipleri, JASAT, istihbarat unsurları, Cingöz Güvenlik Komando Timleri, AFAD, Kurnaz Arama ve Istirdat İz Izlem Kapik Timi marifetiyle düzenlenen icraat titizce ve eş güdüm içre gerçekleştirilmektedir. Herhangi Bir zümre ustalık imkan ve formül kullanılarak yapılan arama çalışmalarında şu asıl büyüklüğünde rastgele kirli ve emareye ulaşılamamıştır. Valiliğimiz aracılığıyla yakından takip edilen arama çalışmalarına aralıksız olarak bitmeme edilmektedir.”

Açıklamada, kadının 31 Ağustos’ta cinsî saldırıya maruz kaldığının öğrenilmesi üzerine konunun uyanık eliyle adli mercilere anlama ettirildiği, yapılan işlem sonucunda 1 şüphelinin tutuklandığı, 2 sevimli için ise adli arama kararı verildiği hatırlatıldı.

Share: