Balıkesir’de kaybolan kadına ilgilendiren savcılıktan izah Açıklaması

Balıkesir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Kepsut ilçesinde ayrıldığı evine dönmeyen kadının bulunmasına müteveccih başlatılan soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, ilçeye ilişkin kırsal Serçeören Mahallesi’nde hararetli ve yilbik hastası olduğu belirtilen 43 yaşındaki Elnare Kızmaz’ın, 2 Eylül’birlikte Kepsut İlçe Uyanık ekiplerine, değişik kişilerin tensel saldırısına maruz kaldığını bildirmesi konusunda sormaca başlatıldığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında karanlık namına tanıdık E.Ö, M.D. ve İ.K’nin gözaltına alındığının kaydedildiği açıklamada, E.Ö’nün çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandığı, M.D. ve İ.K’nin dahi adli arama gibi salıverildiği bildirildi.

Elnare Kızmaz’ın eşi Ahmet Kızmaz’ın, 22 Kasım’da güllabi ekiplerine, eşine ulaşamadığı bilgisini vermesi üzerine taharri çalışmalarının sürdüğünün kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere kayran verildi:

“Kepsut İlçe Cingöz Komutanlığı ekipleri, Güllabi Cürüm Araştırı ve AFAD ekibinin katılımıyla dron ve yapışkan strateji köpeklerinden bile faydalanılmak kanalıyla ölçülü kontrol çalışmaları bitmeme etmekte olup Elnare Kızmaz’a müteveccih gerçekleştiği argüman edilen cinsî saldırış suçuyla ve Kızmaz’ın kaybolması olayıyla ilgili olarak adli sormaca süreci titizce ve enerjik aynı şekilde yürütülmektedir.”

Share: