Balıkesir’de Mahalle Ligi’ne başvurular başladı

Balıkesir’bile 8 yıldır bitmeme fail “Mahalle Ligi Turnuvaları” amacıyla müracaat süreci başladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Toyluk ve Spor Bakanlığı himayelerinde Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Yetişek Müdürlüğü ile Idmansız Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen Mahalle Ligi’nin bu sezon 20 ilçeden 40 bin çocuğa ulaşması hedefleniyor.

Geçen senelerde yemeden içmeden futbol branşında tevhit edilen bu yıl ise futbolun yanında basketbol (3×3) ve voleybol (mini-orta) branşlarının dahil edildiği Mahalle Ligi Turnuvaları’yla 20 ilçenin 1133 mahallesinde zinde çocuklara ulaşılacak.

Spor düzenlemek isteyen kollar; 20 kaza belediyesi, kaymakamlık tertip komiteleri, İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürlükleri ve okullardan 15 Kasım’a kadar başvurularını yapabilecek.

Mahalle Ligi Turnuvaları ile çocukların zat bandaj alanlarında ve istekleri doğrultusunda sporla ilgilenip metin tıpkısı kadem atacaklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, “Mızıka ruhuyla paylaşmayı ve etkili iletişim kurmayı öğrenecekler, ateş alışkanlıklardan uzak duracaklar. Tıpkı zamanda ilçeler arası müsabakalarla, belki da elan önce görmedikleri yerleri görecek ve farklı kültüre topluluk arkadaşlıklar edinecekler.” ifadesini kullandı.

Share: