Balkanlar ve Rumeli, Lüleburgaz’da Buluştu

Lüleburgaz Belediyesi yoluyla bu sene ilk kez Lüleburgaz Şehir Ormanı’nda planlı 6. Balkan Rumeli Trakya Buluşması, faziletkâr katılımla gerçekleştirildi. DJ Samet Halas ve Türk kökenli sanatkâr Esil Duran’ın görüntü aldığı buluşmaya katılanlar, unutulmaz bir dönme geçirdi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin BAL-GÖÇ Trakya Derneği hisse senedi birliğiyle 2 almanak pandemi arasının ardından bu sene 6’ncısı düzenlediği Balkan Rumeli Trakya Buluşması, vatandaşlardan pahal demet gördü. Lüleburgaz Kent Ormanı’nda ilk defa planlı ve festival havasında güzeşte buluşmaya, Türkiye ve Bulgaristan’dan çok sayıda emanet katıldı.

Buluşmada Balkan coğrafyasının müstehap yüzü DJ Samet Kurtuluş’un çaldığı parçalarla alana gelenler keyifli aralık geçirdi. DJ Samet’in ardından ise sahneye Bulgaristan’dan mevrut umum oyunları ekipleri daha çok.

Günün böylece ise sahneye sâdır Türk asıllı sanatkâr Esil Duran, Bulgarca ve Türki seslendirdiği şarkılarla katılımcılara unutulmaz tıpkı çevrim yaşattı.

Buluşmanın gerçekleştirildiği konser alanında haddinden fazla sayıda işletme stant açarak katılımcılara hizmet verdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı buluşma amacıyla Lüleburgaz Belediyesi’ne ilişkin otobüslerle ahit boyunca ücretsiz seferler düzenlendi.

Share: