Başbuğ Nadir Küpeli: “İyi ilişkileri ekonomik adına taçlandırmak istiyoruz”

Eskişehir OSB Başkanı Kıymetli Küpe Çiçeği, değişik temaslarda çıkmak üzere Eskişehir’e gelen Kosova’nın Ankara Büyükelçisi Agon Vrenezi ve Kosova Fahri Konsolosu Alihan Karacan’ı ağırladı. Görüşmede Kosova ve Eskişehir arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi üstüne atılması müstelzim adımlar değerlendirilirken, Komutan Küpeli iki büyüklük arasındaki mebzul ilişkileri konuşu kendisine da taçlandırmak istediklerini belirtti.

Eskişehir’e gelen Kosova Ankara Büyükelçisi Agon Vrenezi, Kosova Fahri Konsolosu Alihan Karacan ve beraberindeki heyetle alay malay Eskişehir OSB Umumi Heyet Başkanı Nadir Küpeli’yi görüşme etti. Eskişehir OSB Müdürlüğünde gerçekleşen görüşmede Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Tınas, Denetim Kurulu Üyesi Hasan Kağan Bayar ile KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmayan yer aldı. Ziyaretten çevre duyduğu memnuniyeti dile getiren Komutan Küpeli, Kosova’nın Ankara Büyükelçisi Dugolli’yi Eskişehir OSB’de ağırlamaktan balaban tıpkı mutluluk duyduğunu belirtti.

“Türk-Kosova ilişkilerini kazançlı namına taçlandırmalıyız”

Eskişehir OSB’nin çalışmaları ve faaliyetleri karşı bilgiler veren Başkan Küpeli, Eskişehir OSB’nin sağladığı kavi çokça avantajla cazibeli benzeri toprak olduğunu, akıbet yıllarda yatırımcıların alçak talebiyle karşılaştıklarını aktardı. Türkiye ve Kosova arasındaki dolgunca ilişkilere değinen Başbuğ Küpe Çiçeği, bu ilişkileri kazançlı kendisine dahi taçlandırmak istediklerini, Kosova ve Eskişehir arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi üstüne bati adımların atılması gerektiğini belirtti.

“Eskişehir ile ticari ilişkilerimizi imar etmek istiyoruz”

Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi, Eskişehir ve Kosova arasında gelişim hacmini yükseltmek, kültürel alanda mütekâmil olan ilişkileri ekonomik ortama da öğütmek istediklerini aktararak, “Türkiye bildirme makro dostumuz ve önemli ortağımızdır. Dostlarımızın desteği ile içinden geçtiğimiz print süreci atlattık ve bağımsızlığımızı kazandık. Ziyaretimizin amacı, ticari ilişkileri imar etmek ve envestisman imkanlarını araştırmaktır” şeklinde konuştu.

EOSB Çığır Lisesi’nde incelemelerde bulundu

Eskişehir OSB ziyaretinin peşi sıra Büyükelçi Agon Vrenezi ve beraberindeki heyet ile Özel EOSB Mesleki ve Ustalık Rum Lisesini musahabe ederek, okulda incelemelerde bulundular. Büyükelçi Vrenezi, EOSB eliyle yaptırılan ve Eskişehir sanayisine bakım veren okulu konuşma etmekten haddinden fazla mutlu olduğunu belirterek, rastgele yönüyle denk olan okulun Eskişehir sanayisinin şişman ayrımsız ocakçı olduğunu dile getirdi. – ESKİŞEHİR

Share: