Başkan Güder’den Malatya şampiyonuna tebrik

Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, Malatya Yusuf Okyay U-18 Ayak Topu Ligi’nde grubunu na aşınmış önder mütemmim ve Play-Off’lardaki metin rakiplerini birlikte yenik ederek Malatya Şampiyonu olmayı başaran Battalgazi Belediyespor’lu futbolcuları ve maharet ekibi tebrik kartı etti.

Lig süresince ortaya koyduğu kalburüstü performansı Play-Off’larda da sürdüren Battalgazi Belediyespor, C grubu lideri Telekomspor’u 6-1’lik skorla, B grubu lideri Yeşilyurt Belediyespor’u ise mukavim maçta 1-0’lık skorla mağlup ederek devlet birincisi olmayı başardı.

Futbolcularla şampiyona kupası kaldırdı

U-18 grup maçlarında Malatya’yı düzen edecek olan Battalgazi Belediyespor’lu futbolcular, birincilik kupasını Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder ve Malatya Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu namına Ermiş Yiğit’in elinden aldı. Yeşiltepe Stadyumunda oynanan it canlı karşılaşmayı 90 an boyunca yakından takip fail Güder, Malatya Şampiyonu olmayı başaran Battalgazi Belediyespor’lu futbolcuları ve beceri ekibi biricik yegâne tebrik kartı ederek sükse diledi. Futbolcularla alay malay şampiyona kupasını üstelik kaldıran Güder, hep sporun ve sporcunun yanı sıra olduklarını ifade etti.

Battalgazi Belediyespor U-18 takım kaptanı Mustafa Polat, “Battalgazi Belediyespor’un U-18 bando kaptanıyım ve 4 yıldır bu takımda oynuyorum. U-14, U-16, U-18 oynadım.4 aylık topluluk namına şişman emeğimiz vardı ve zaman o emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Çok mutluyum, inşallah daha birçok şampiyona görürüz. Bizden hiçbir ant desteğini esirgemeyen Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder’e teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

“Başkanımızın sürekli yer balaban destekçimiz”

Battalgazi Şehremini Osman Güder’in destekleriyle şampiyon olduklarına özen calip Battalgazi Belediyespor Kulüp Başkanı İsmet Biratlı, “Öncelikle sporun temas branşına büyük bindi veren başkanımız Osman Güder’e tükenmez şükranlarımı sunuyorum. Mevsim öncesi yönetim kendisine ast yapıya ayrı bire bir önem vermemiz gerektiğinin üstünde durmuştuk ve zaman meyvelerini şampiyonluklarla topluyoruz. Elan da sunturlu işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kamu futbolcularımızı gözlerinde öpüyorum” şeklinde konuştu.

“Başarılarınız sürekli, yolunuz belirtik olsun”

Şampiyon sporcularının Malatya’yı yeryüzü pir şekilde kumar edeceğine inancının birlik olduğunu vurgu işleyen Güder, “Öncelikle centilmence uğraş eden iki takımımızı de tebrik ediyorum. Gruplarında na aşınmış birinci olan ve kardeş ilçemiz Yeşilyurt Belediyespor karşısında bile iyice bire bir karşılaşma çıkaran ekibimizi canı özden kutluyorum, kamu futbolcularımızın gözlerinden öpüyorum. U-18 Liginde lezzetli tıpkı rakiplik var ve bu rakiplik başarıyı getirir. Malatya Şampiyonunun bizleri sair illerdeki müsabakalarda dahi sunma adamakıllı şekilde düzen edeceğine inancım kamu. Şurası bilmenizi isterim ki bizler her ahit sizlerin yanındayız. Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemizdeki gençlerimize verdiğimiz önemi bütün biliyor. Geleceğimizin aydınlık yarınları gençlerimize güzel ayrımsız gelecek arz etmek boynumun borcudur. Futbolcularımızı ve maharet ekibimizi kutlama ediyorum. Başarılarınızın sonsuz olmasını beklenti ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: