Başkan Işıksu’dan Çolpa Sporu sevindiren bindi

Mektep Çocuğu Spor Kulübü yöneticileri ile mülaki Komutan Mutlu Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın spor geleceğinin çokça daha mebzul noktalarda olması için gayretle çalışıyoruz. Bilgisizlik ve Spor Kulübümüzle arsıulusal ve ulusal başarılara imza atmanın, tor spor kulüplerimizle seçkin zaman bu arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün de Tor Spor Kulüplerimize 350 bin TL’lik destek sağlıyoruz. Berceste olsun. Adapazarı, sporla fena hâlde” dedi.

Adapazarı Şehremini Bahtiyar Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Divan Üyeleri Behlül Sancak ve Nilgün Bozulmamış ile birlikte müptedi spor kulüpleri yöneticileri ile buluştu. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Hars Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Yaşar Delgeç’nın üstelik katıldığı buluşmada, müptedi kulüplerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Mutlu Işıksu, 2022-2023 Saftirik Futbol sezonunun yavuz olması ve müsabakaların fair-play ruhu içre oynanarak tamamlanması temennisinde bulundu.

Adapazarı’nın rastgele alanda liyakatli ve örnek gösterilen bire bir biçim olması amacıyla gayretle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Bahtiyar Işıksu, bağlantı ve beraberliğin öneminin altını çizdi. Başkan Işıksu, “Şehrin kalbi Adapazarı’mızın yönetimini güç aldığımız geçmiş günden bugüne, temas ant, “Adapazarı, sporla adamakıllı” diyoruz. Gençliğe ve spora çokça önem veriyoruz. 2019 yılında Adapazarı Belediyemizin bünyesinde önceki Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nü süratle arkası sıra dahi Adapazarı Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübünü kurduk. 23 Ağustos 2019 tarihinde kurulan kulübümüz Yumruk Oyunu, Okçuluk, Triatlon, Alan Topu, Judo, KickBoks, Taekwondo, Cimnastik, Karate ve Özel Sporcular (Yüzme) branşları kalkmak üzere toplam 11 branşta faaliyetlerine devam ediyor” dedi.

Adapazarı Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü sporcularının çok eke başarılara imza attığına özen çeken Işıksu, “Pakt sporcularımız, 1 Avrupa Şampiyonluğu, 3 Avrupa 2.’liği, 4 Avrupa 3.lüğü, 1 Balkan Şampiyonluğu, 1 Balkan 2.’liği, 9 Türkiye Şampiyonluğu, 18 Türkiye 2.liği ve 8 Türkiye 3.lüğü dereceleri gelmek üzere toplamda 45 madalya elde ederek gelişmemiş zamanda iri başarılara imza atmışlardır. Hepsiyle hava duyuyor, antrenör ve pakt yönetimini dahi kutlama ediyorum” diyerek konuştu.

“24 kulübe 350 bin TL’lik destek”

Sporun ve sporcunun rastgele antlaşma yanlarında olduklarının altını çizen Başbuğ Bahtiyar Işıksu, “Spor kurslarımızla, düzenlediğimiz turnuvalarla, natür yürüyüşleri ile gençlerimizi sporla buluşturduk, ulusal spor organizasyonlarına müzahir adına şehrimizde spor kültürünün ve spor turizminin gelişmesine katkı sağladık. Spor malzemesi desteği verdik, sportmen kafilelerimize ulaşım desteği sağladık. Karaman Spor Kompleksimizden Adapazarı’mızın takımlarının faydalanması için gayret gösterdik. 2019 yılından bugüne büyüklüğünde gençlerimizin spor yapmaları için mahallelerimize 10 skor Futbol sahası, 22 nüsha Basket Sahası, 1 Voleybol Sahası, 65 Spor Aletleri parkı kazandırdık. Benzeri zamanda 9 ayak topu sahası ve 9 Basket Sahasını birlikte yeniledik. Sporun ve sporcunun tamamıyla yanındayız, Sakarya ASKF Başkanlığı ile koordineli ve uyumlu çalışmalarımızla tor sporun gelişmesine müteveccih desteklerimiz bitmeme ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Sporda Yılın Enleri Törenine üstelik geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu yıl üstelik gene sponsor adına desteğimizi sürdürdük. Biliyorsunuz, 2019 yılında 25 Tor spor kulübüne, 2021 yılında 23 Amatör spor kulübüne nakdi bindi vermiştik. Bu yıl üstelik 24 saftirik kulübümüze 350 bin TL nakdi desteğimizi sağlıyoruz. Adapazarı Belediyesi kendisine tıfıl spor kulüplerimizin seçme zaman yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Yavuz olsun” şeklinde konuştu.

“Birlikten başarı doğar”

Komutan Işıksu’nun konuşmasının peşi sıra düşüncelerini paylaşan Başbuğ Yardımcısı Fatih Çelikel, “Spor camiasında senelerce görev aldık. Çolpa sporda sunulan desteklerin hangi kadar yüce olduğuna bütün tanık olduk. Bahtiyar Işıksu Başkanımız liderliğinde spora ve sporcuya muhteşem katkılar sunmaya devam ediyoruz. Karaman Spor Kompleksimizde elimizden geldiğince spor kulüplerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zaman çok domuzuna ve büyük aynı aktarılma. Birlikten muvaffakiyet doğar. Verilen desteğin ve bu güzel temas ve beraberliğin hayra ve başarıya çevirici olmasını diliyorum. ASKF Başkanımız Yaşar Delecek’nın şahsında birlik kulüplerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Teşekkürname ediyoruz”

Mektep Çocuğu Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Delecek, yaptığı konuşmada, sunulan karar amacıyla çokça memnun olduklarını dile getirdi ve Başkan Bahtiyar Işıksu’ya teşekkürname etti. Başbuğ Işıksu ve ekibinin her antlaşma yanlarında olduklarını bildiklerini vurgulayan Delecek, “Gelişigüzel fırsatta Bahtiyar Başkanımızla, Başkan Yardımcımız Fatih Çelikel ile beraberiz. Onlarla hangi büyüklüğünde övünsek azdır. Gelişigüzel çeşit destek amacıyla, Karaman Spor Kompleksi amacıyla, spora sporcuya sunulan değer üzere çok teşekkürname ediyoruz” dedi.

Hediye takdimleri ve anı fotoğrafının peşi sıra izlence tamamlandı. – SAKARYA

Share: