Başkan Özkasap TOGG tesislerini inceledi

Manisa Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mecbur Özkasap, Türkiye’nin yerel ve milli elektrikli otomobili TOGG’un Bursa Gemlik’teki tesislerini mülakat etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOGG’un Ceo’su Gürcan Karakaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programda domestik otomobilin aksiyon süreci hakkında sunumlar yapılarak bilgiler verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin organizasyonunda 365 Oda ve Borsa Başkanlarıyla birlikte tesislerde incelemelerde kâin Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, üretime temizlemek amacıyla 29 Teşrinievvel’e hazırlanan TOGG’un önümüzdeki yıldan itibaren yollarda olacağını anlatım etti.

Yapılan seyahat ve Türkiye’nin yerel ve milli elektrikli otomobili karşı görüşlerini rapor eden Komutan Sadık Özkasap, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanımız M. Rifat Hİsarcıklıoğlu biz nazar ve borsa başkanlarını TOGG’un üretim tesislerine çağırma etti. Burada yıllar öncesinde yarım yamalak küsurat hayalimizin zaman geldiği noktayı gözlemleme fırsatımız oldu. 29 Ekim haset yerli ve milli otomobilimizin üretimi başlıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren TOGG’un SUV modeli yollara inecek. Bu gurur hepimizin” diyerek konuştu.

Komutan Özkasap sözlerine şöyle devam etti: “60 sene ilk ülkemizin Eskişehir’üstelik başlayan ve az artan bir rüyası vardı. Bu rüyayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde nihayete yaymak üzereyiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in dahi taşın altına elini koymasıyla gelişigüzel 29 Ilk Teşrin haset göz bebeğimiz evcil ve milli elektrikli otomobilimiz üretime geçiyor. Önümüzdeki yıldan itibaren üstelik aracımız yollara çıkıyor. Bu hikayede emeği sabık herkesi kutlama ediyoruz. Mutluyuz, gururluyuz” – MANİSA

Share: