Başkan Sarban, kudretli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, katıldıkları Acun, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında evre elde fail Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Kudretli sporcuları ve antrenörlerini kutlama etti.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Sarban, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Mert Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Yağız ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı reislik makamında konuk etti.

Sarban, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile benzeri müddet ahbapça eden Deveci, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’üstelik gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’bile yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’bile yapılan Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Karaca,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında ayırma, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Bay Gülen, Minikler 1. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik etti.

Uray Komutan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın dahi bulunduğu ziyarette dinç sporcuların başarıları ile kurum duyduklarını belirten Savran, sporcuların başarılarında büyük emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini bile kutlayarak teşekkür etti.

Birçoğu milli topluluk forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde bile eke başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Sarban yaptığı yazılı açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla birçok arkadaşınıza eş oldunuz. Nevşehirli gençlere bindi verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi üzere neler yapabileceğini tamlık dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız gelgel ve mutluluğun tarifi bulunmayan. Çabucak bu şehrin benzeri şehremini olarak değil, sizlerin tıpkısı ağabeyi olarak her ant yanınızda olacağım. Yemeden Içmeden halter için değil bu şehirde spor tahsis etmek isteyen tam çocukların, gençlerin beraberinde biz olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: