Başkentte kontak kapatan özel halk otobüsleri CHP Genel Merkezi önünde gösteri yaptı

Ankara’dahi gâh hususi ahali otobüsü şoförleri, artan maliyetlerden dolayı engel ettiklerini belirterek, araçlarının belediye yoluyla kiralanması talebiyle CHP Umumi Merkezi uğrunda matbuat açıklaması yaptı.

Söğütözü’ndeki CHP Umumi Merkezi önünde toplanan esnaf, “Sunulan sözler tutulsun” şeklinde motto attı.

Daha bilahare gruptakiler yerine matbuat açıklamasını okuyan Parçalanmamış Hususi El Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Umumi Heyet Üyesi Teşrinisani Bozkurt, halk otobüsçülerinin hesaplı külfet yaşadığını söyledi.

Yaklaşık tıpkısı kamer evvel Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Yavaş’a, araçların şehremaneti yoluyla kiralanması konusunu ilettiklerini, sabık hafta de CHP Umumi Merkezi’nden bu konuda termin temenni ettiklerini ancak muhatap bulamadıklarını savunan Bozkurt, şunları kaydetti:

“Tığ, İstanbul’daki gibi araçlarımızın kiralanmasını irade ediyoruz. Sonunda sıkıntımız bitsin. Mazot çok pahalı, altından kalkamıyoruz. Fiilen zarar eden tıpkı bir tane esnaf varsa o dahi Ankara’daki ahali otobüsçüleridir. Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, soruna tıpkısı umum atın, yetkililer sesimizi duysun.”

Share: