Başşehir Market Ürünleri Bir ‘Tık’la Kapıda

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Umum Ekmek Fabrikası hem öz ürünlerini hem üstelik karı kooperatifleri ve yerel birliklerden satın aldığı ürünleri elektronik ticaret (e-tecim) vasıtasıyla tamlık Türkiye’ye ulaştırıyor.

Başkentte yerel üretimi tezyit etmek için “Payitaht Market” modelini hayata geçiren ABB Halk Savmak Fabrikası hem kişi ürünlerini hem dahi karı kooperatifleri ve yerel birliklerden satın aldığı ürünleri e-ticaret aracılığıyla kamu Türkiye’ye ulaştırmaya devam ediyor. “Sakıncasız alışverişin adresi” sloganıyla hayata geçirilen e-ticaret uygulamasıyla vatandaşlar, anadan görme ve yerel ürünleri henüz yalınç, acul ve güvenli ayrımsız şekilde genel ağ içre satın alabiliyor.

UYGULAMA İLE 45 İLDEN SİPARİŞ ALINDI

Ankara El Savmak Genel Müdürlüğü’nün 21 Orak Ayı 2022’üstelik hayata geçirdiği genel ağ satışı gücük sürede tamam Türkiye’den kırıcı sargı gördü. 19’u Ahali Paketlemek Fabrikası, 46’sı yetiştirici kooperatifleri ve birliklerine ait 62 ürün, www.baskentmarket.com.tr adresi üzerinden dahi satılmaya başlandı. Heves gören ürünlerin başında aldatmak-unlu mamuller, asıl azık, glütensiz mahsulat, kahvaltılık ve çerez kendisine 5 grupta satılan mahsulat geldi.

Vatandaşların e-ticaret sitesini ‘güvenli alışverişin yıpranmamış adresi’ olarak yeğleme ettiğini tamlayan El Atlatmak Fabrikası Umumi Müdürü Tamer Sakat, “Nisan 2020 yılından itibaren Hükûmet Merkezi Market projesini hayata geçirdik. Bu kapsamda dahi hem Ankara içinden hem de Ankara dışından 59 karı kooperatifimizin ürünlerini alarak raflarımızda kayran verdik. Bu sayede kısaca 45 ilimizde, Rize’den Adana’ya, Hakkari’den İzmir’e, glütensiz ürünlerimiz özellikle atılmak amacıyla hem El Atlatmak Fabrikamız marifetiyle üretilen hem da kooperatif ürünlerini elektronik ortamda komutan imkanına sahip olduk. Rastgele sabık devir halkımızın verdiği ısmarlama miktarının da arttığını görmekten büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Halkımız bu siparişleri verdiği andan itibaren kargoyla hijyenik aynı şekilde ve akıllıca fiyatla Türkiye’nin rastgele iline ulaştırıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

ÜRÜN SAYISI YIL BAŞINDAN İTİBAREN ARTACAK

Elektronik ortamda erişteden makarnaya, zeytinden bakliyata, kahvaltılık ürünlerden atıştırmalıklara büyüklüğünde mecmu 62 kitap tüketiciyle buluşturuluyor. Satışı yapılan ürünlere yenilerinin ekleneceğini tamlayan Eski, “Tıpkısı muştu elan yöneltmek istiyorum. Sene başından itibaren iz sayımızı artıracağız. Haklımızı ürünlerimize sipariş vermeye nida ediyorum” dedi.

Share: