Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, kullanılmamış faaliyet yeri Battalgazi’de göreve başladı.

Battalgazi Kaymakamı Abdul Değer Duran’ın Hatay Payas Kaymakamlığına atanmasıyla Malatya Battalgazi Kaymakamlığına Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, akıbet kaymakamlar kararnamesi ile atanmıştı.

Aslen Bingöl’ün Genç ilçesi nüfusuna mukayyet olan Kaymakam Erkan Savar, önceki ve itidalli öğrenimini Diyarbakır dahi tamamladıktan sonraları, Malatya İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Maliye Bakanlığı Milli Yurt Uzman Yardımcısı ve idrak müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında yapılan Ilçe sınavını kazanarak mesleğe intisap fail Savar, Kaymakam adaylığı boyunca mütenevvi diyar ve ilçelerde görev aldı. Savar, bire bir sene süre ile İngiltere’de araç eğitimi aldı. 2013 -2016 yıllarında Çankırı’nın Korgun ilçesinde, 2016-2018 yılları beyninde Malatya’nın Pütürge ilçesinde, 2018- 2019 yılları beyninde Siirt’in Tillo ilçesinde, 2019-2022 yılları ortada Van Muradiye ilçesinde fariza işleyen Savar, Cumhurbaşkanlığının 11 Ağustos 2022 günlü atama kararı ile Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanmıştı. – MALATYA

Share: