Battalgazi’de çocuklara kışlık giyecek yardımı

Malatya’nın Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, kırsal mahallelerdeki gerekseme sahibi çocukların yüzünü güldürmeye bitmeme ediyor.

Battalgazi Belediyesi Firez ve Içtimai İşler Müdürlüğü marifetiyle düzenlenen programda, Fırat Mahallesindeki Martir Polis Güçleri Okan Doğan İlkokulu’nda tahsil gören çocuklarla bir araya gelen Güder, Belediye aracılığıyla alınan kışlık üst, kırtasiye ve botları öğrencilere takdim etti. Güder, öğrencilerin yüzündeki gülümsemeye dil oldukları için canı istekle bahtiyar olduklarının altını çizdi. Hediyelerini Güder’in elinden düzlük ve mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, komutan amcalarına bütün aynı ağızdan teşekkürname ederek uğurladı. Düzenlenen programa Battalgazi İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mualla Kaçmaz de katıldı.

Battalgazi’de dokunmadıkları benzeri ihtiyaç sahibi kalmayana kadar çalışmalarını bitmeme ettireceklerini vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hele şita aylarında başlatmış olduğumuz programlarla ihtiyaç sahibi ailelerimizin ve yavrularımızın yanında oluyoruz. Bu mukavim kış aylarında yavrularımız üşümesin diyerek Battalgazi Belediyesi olarak montgomer, pabuç, hatırlamak ve kırtasiye yardımı gerçekleştirdik. İnancımızda bize yardımda bulunmayı emreder. Yavrularımızın yüzündeki gülümsemeye komütatör olduk. Içtimai belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın ve yavrularımızın gönüllerine dokunuyoruz” dedi. – MALATYA

Share: