Battalgazi’de ödüllü e-spor turnuvası

Malatya’nın Battalgazi Belediyesi, eksiksiz dünyayı kasıp kavuran ve güdük sürede devlet genelinde yer pop oyunlarından olan Valorant ve League of Legends oyunlarının saha alacağı “Liselerarası Online E- spor Turnuvası” düzenlenecek.

Sporda işaret kent tutmak ve gençlerin sporun herhangi bir dalında kalburüstü olabilmesi üzere türlü spor tesislerini ilçeye kazandırdığı bildirilen Battalgazi Belediyesi, yekpare dünyadan milyonlarca gencin nazik bent gösterdiği E-spor dünyasına üstelik aceleci benzeri antre yapıyor. Popülerliği seçkin sabık dolaşma daha kalan elektronik sporlara (e-spor) müteveccih Battalgazi’de hususi tıpkısı turnuvanın henüz startını veren Battalgazi Belediyesi, Malatya Toyluk Spor İl Müdürlüğü, Malatya İl Milli Terbiye Müdürlüğü ve Türkiye E-spor Federasyonu’nun işbirliğiyle Liseler Arası Online E-spor Turnuvası düzenliyor. Valorant ve League of Legends iki oyunun vadi alacağı turnuvada başvurular ise 28 Kasım’bile başlayacak. Malatya’üstelik birlik lise öğrencilerinin iştirak sağlayabileceği bu özel turnuvada akıbet referans tarihi ise 11 Boşluk namına belirlendi. Turnuvaya gelmek talip E-Sporseverler, www.esportsleagueturkey.com web sitesinden ücretsiz yerine başvurularını gerçekleştirebilecekler. 19 Çatlak’ta tevessül alacak turnuvada dereceye giren sporculara Valorant oyununda 100.000 VP ve League of Legends oyununda ise 100.000 RP armağan armağan verilecektir. Galeyan ve rakiplik meşbu tıpkısı atmosferde gerçekleştirilecek olan Liseler Arası Online E-spor Turnuvası, Youtube ve Twitch kanallarından dahi etkin namına yayınlanacak.

“Parçalanmamış gençlerimiz turnuvamıza davetlidir”

Malatya’daki gençleri Battalgazi’de düzenlenen E-Spor turnuvasına nida eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “E-spor turnuvasını düzenleme noktasında gençlerimizin isteğini dikkate almamak cins değil. Gençlerimiz amacıyla güzelce bir turnuva organize ettik. Bu turnuva ile bu alanda yetenekli olan sporcuları tıpkı araya getiriyoruz. Amacımız gelişigüzel alanda muvaffakiyetli sporcular desteklemek. Vakit Kaybetmeden E-spor değil sporun değme alanında bilinen tanınmayan kamu spor branşlarında ocak sahipliği yaparak tarihi ile anılan ilçemizi sporla anılan kaymakamlık etme amacında çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Battalgazi Belediyesi kendisine düzenlemiş olduğumuz ödüllü E-spor turnuvamıza tüm gençlerimiz davetlidir” dedi. – MALATYA

Share: