Bayburt haberi! Bayburt’ta kuvvetli yağmur ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta akva yağış ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt amacıyla sağlam yağış ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil koyulmak üzere boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği öngörülüyor. Çekicilik sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif kimi zaman orta kuvvette, güdük kesiksiz fırtına (40-70 düz kayran 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve güdük süreli sıkıntı (40-70 düzlük düz 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi kabil olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve günindi kesimleri üzere sağlam bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın maşrık çevreleri amacıyla fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, zaman akşam saatlerinden itibaren erte akşam saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve gün batısı kesimlerinde yerel yerine kuvvetli bora ve asuman patırtılı boğanak bekleniyor.

Share: