Bayburt’un efdal kesimlerinde kar yağışı enerjik oldu

Bayburt’un erdemli kesimlerinde kar yağışı çalışkan oldu

BAYBURT Bayburt- Trabzon sınırında bulunan erdemli rakımlı yaylalarda kar yağışı aktif oldu.

Kuraklığın güzel hissedildiği Bayburt şehir merkezine boşluk ayına gelinmesine karşın kar düşmezken Aydıntepe ilçesine sadık Trabzon sınırında kâin yaylalar dahi kar yağışı zemini beyaza bürüdü. Geceleri gelgel sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Aydıntepe ilçesine ilişkin Dumlu köyünde kar yağışı faal oldu. Şita aylarında nüfusun genelinin şehre indiği köylerde geride mütezayit az sayıda karı karın tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmeye bakarak, nahiye genelinde gelgel modüler ve çokça bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeydoğu kesimleri ile Ardahan çevresinin hafif karla elinin körü baran ve kar yağışlı geçeceği; sabahleyin ve tün saatlerinde vadi saha pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve tuman olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının zaman normallerinin üstünde seyredeceği bölgede rüzgar yıldız ve doğulu yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esecek.

Gece yeryüzü düşük hava sıcaklığı sıfırın altında almak amacıyla; Bayburt, Erzurum ve Ardahan’üstelik 1, Erzincan’de 2 paye yerine kaydedildi.

Share: