BBP Genel Başkanı Destici, Erzurum’da Alperen Ocakları İl Başkanlığının açılışını yaptı

Iri Angajman Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, “Öğretmen Ahmet Yesevi’nin ocağında yetişen alperenler, dervişler hangi ruhla inançla aşkla şevkle savaş etmişlerse BBP camiasının gençleri dahi tıpkı inançla ve sevgili şuuruyla savaş etmektedir.” dedi.

Destici, mütenevvi ziyaretlerde ve Pasinler Savaşı’nın yıl dönümü kutlamalarına katılmak amacıyla geldiği Erzurum’da, Derviş Ocakları İl Başkanlığının açılışını yaptı.

Destici, burada yaptığı konuşmada, partilerinin kurulduğu günden bu yana gençlerle birlikte debi ettiğini söyledi.

Gençlerin seçkin antlaşma kendilerine kısık verdiğini vurgulayan Destici, “Partimiz kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde gençlerimiz ve alperenlerimiz bu hümayun ve mübarek davada bütün bizimle birlikte oldu, bize gösterişli verdi. Onlar bizim geleceğimiz, geleceğimizin teminatı. Kendilerine Kur’an-ı kanıt, liderimiz, şehit Genel Başkanımızı reis edinerek bu yola mebde koydular.” dedi.

İslam davasını yaşattıklarını dile getiren Destici, şunları kaydetti:

“Hoca Ahmet Yesevi’nin ocağında yetişen alperenler, dervişler ne ruhla inançla aşkla şevkle uğraş etmişlerse BBP camiasının gençleri de aynı inançla ve sorun şuuruyla uğraş etmektedir. Bugün bakir hizmet binasının açılışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rabb’im birliğimizi sürekli etsin.”

Konuşmanın ardından küşat kurdelesini kesen Destici, beraberindekilerle Mücahit Ocakları Erzurum İl Başkanlığını gezdi.Share: