BBP Genel Başkanı Destici, Pasinler Zaferi’nin sene dönümü etkinliğinde konuştu Açıklaması

Büyük Ilişki Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, hem Pasinler Muharebesi’nin hem de Pasinler’in Türk tarihinde önemli ayrımsız yerde durduğunu söyledi.

Destici, Erzurum’un Pasinler ilçesinde Pasinler Zaferi’nin sene dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmasında, teröristlerce Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sınır karakoluna düzenlenen saldırıda aynı Mehmetçiğin şehit olduğunu, tıpkısı Mehmetçiğin ise yaralandığını hatırlatarak, şehit askere Allah’tan yağmur, gaileli gaziye üstelik Allah’tan şifa diledi.

Pasinler Savaşı’nın 974. yıl dönümü etkinliklerine hele gelmek amacıyla Erzurum’a geldiğini tamlayan Destici, organizasyonda emeği geçenleri kutladı.

Pasinler Muharebesi’nin, tarihte, Selçukluların, Bizanslılarla yaptıkları, Anadolu Selçuki Devleti’nin ruz sahnesinden çekildiği zamana çatışma, aralıklarla 2,5 asra mümasil bitmeme eden savaşların, ilk balaban meydan muharebesi kendisine tarihte yerini aldığını tamlayan Destici, “Hem Pasinler Muharebesi, hem dahi Pasinler 1071’da Malazgirt’le Küçük Asya’nun kapılarını Oğuz’a daima açan balaban zaferin önceki adımı ve evvel adımın atıldığı dideban olması nedeniyle Türk tarihinde çok mehabetli bire bir yerde durmaktadır.” dedi.

“Tarihimizle ait tam araştırmaları yapabildiğimiz, yeterince ati nesillere aktarabildiğimiz ve gine tarihimiz üzerinde yeterince ve doğru analizler yapabildiğimiz kanaatinde maatteessüf değiliz.” diyen Destici, bu zaferin sonuç 5 yıldır ahenkli namına kutlanmasının iri tıpkısı idrak olduğunu söyledi.

Destici, şöyle bitmeme etti:

“Benzeri muhasebe yaptığımızda milletimizin gündüz yolculuğunu, tarihte ne değerleri düzen ettiğini, kazanırken elbet benzeri tonga kurduğunu, kaybederken, geride bıraktığı topraklarda nelerin yerle tıpkı olduğunu bilen, aklı başında on paralık kimsenin milletiyle onun mazisiyle değerleriyle inançlarıyla kavgalı olmadığını ve olamayacağını görürüz. Ama mezhebi ya birlikte fideist problemli olanlar tarihin rastgele döneminde ecdada, kültürümüze, inancımıza, imanımıza ve değerlerimize saldırdılar ve saldırmaya bitmeme ediyorlar. Ne büyüklüğünde saldırırlarsa saldırsınlar, hangi kadar hazmedemiyorlarsa etmesinler, burası Türk ve Müslüman yurdudur. Allah’ın izniyle acun var berenarı üstelik bu hakeza olmaya devam edecektir.”

İlginç bir ülkede yaşadıklarını belirten Destici, “Arada Sırada Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliği haiz ama Yunan’dan, Ermeni’den yan olan, Malazgirt’e, İstanbul’un fethine, Kıbrıs Hazar Harekatı’na ‘işgal’ diyen, Azerbaycan’ın, yurt toprağı Karabağ’ı kurtarmasına, Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerine, polisine, öğretmenlerine, sivillere, bebeklere müteveccih cinayetler faal yıldırı örgütleriyle mücadelesine ‘cinayet’ diyen hainlerle cebin karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir devir hainlerle müşterek dahi gelmeyeceklerini vurgulayan Destici, şunları kaydetti:

“Onların, bizim milletimizin evlatları olduklarına hiçbir devir ihtimal vermedik ve vermiyoruz. Onlar bizden değil amma şurası da bilsinler ki biz birlikte onlardan değiliz ve asla hainlerden yana olmayacağız. Katiyen onlarla bire bir araya gelmeyeceğiz. Katiyen benzeri masaya oturmayacağız. Bu ülkenin milletin, geleceğine kast edenler onlara onlarca insanımızın canına kıyan, PKK yıldırı örgütünün uzantılarıyla benzeri araya gelenler bire bir masada olmasa de benzeri hedefe kilitli olanlar, konuşanlar, görüşenler, seçimlere müteveccih bir vakitler teşrikimesai yapanlar ve yapmayı tahayyül edenler şurası bilsinler kim bu aziz ve necip Mutekit Türk milleti bittabi zamanı geldiğinde teröristler ve uzantıları, onların aksiyon birliklerine dahi muktezi dersi verecek gerektiğinde aynı Osmanlı şamarı patlatacaktır.”Share: