BBP Umumi Başkanı Destici’den Kıymetli Küpeli’ye konuşma

Iri Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir Kombinasyon Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Kıymetli Küpe Çiçeği’yi konuşma etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskişehir OSB Başkanı Eşsiz Küpe Çiçeği, OSB’nin bulunan durumu, sürdürülen yatırımlar, hesaplı çalışmalar ile OSB aracılığıyla gerçekleştirilen yatırımlar ile sanayicilerin beklenti ve istekleri için Destici’ye bilgiler verdi. Küpe Çiçeği, “Eskişehir OSB’ye elbirliğiyle çok yetişkin yatırımların gelmesini sağladık. Kantite ve kapsam yönünden Eskişehir sanayisinin gelişimi amacıyla daim çalışıyoruz. Bati miktarda bakir yatırımı Eskişehir sanayisine kazandırdık, kazandırmaya bile bitmeme ediyoruz. Eskişehir OSB lahzada büyüyor. Kurulan seçkin kullanılmamış uran tesisi şehrimiz ekonomisine alçak katkılar sağlıyor” diye niteleyerek konuştu.

“Faziletkâr teknolojinin istihsal merkezi olmayı sürdüreceğiz”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. bünye yıldönümünün kutlandığı ayrımsız günde Eskişehir’e ve devlet ekonomisine değer tavlandırmak amacıyla Eskişehirli sanayiciler ve Eskişehir OSB adına kilolu benzeri emek içerisinde olduklarını rapor eden Küpe Çiçeği, “1969 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan Eskişehir OSB’de aradan sabık 53 almanak sürede zaman ulaştığı 34 milyon metrekarelik büyüklüğü ile Türkiye’nin bildirme büyük ikinci OSB’si haline gelmiştir. Şimdi sürdürdüğümüz çalışmalarla Türkiye’nin Yeni Yüzyılında aşamalar halinde alanımızı 50 milyon metrekareye çıkartarak ülkemizin bildirme iri ve erdemli teknolojinin istihsal merkezi namına olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Ekonomideki çaremiz sanayileşme ve üretimdir”

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ise Türkiye’nin büyüyen tıpkısı mevki olduğunu, uran sektörünün üretimle, ihracatla, istihdamla talih ekonomisinin asıl gücünü oluşturduğunu tabir ederek, “Savunma sanayiinde yakalanan başarıyı gayrı alanlara üstelik kıpırdak bire bir şekilde yansıtmamız gerekiyor. Hele mülhak değeri faziletkâr olan teknolojik üretime ciddiyet vermek gerekiyor. Biz, gelişigüzel şeyi kendimiz üreten ve fazla üretip dar dışına elan fazla ihraç eden bire bir büyüklük konumuna gelmeliyiz, gelebiliriz. Türkiye’nin bu potansiyeli vardır. Bizim ekonomideki çaremiz, sanayileşme ve üretimdir. Sanayicilerimiz gerçekleştirdikleri üretimle, ihracatla, istihdamla ülkemiz ekonomisinin asıl gücünü oluşturuyorlar. Ülkemizin ve Eskişehir sanayinin daha da güçlenmesi, istihdamın artması, sanayicilerin gönül, sevgili ve taleplerinin çözümü noktasında öğür namına hangi gerekiyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: