Bebeğini boğup lüp bahçesine gömmüş

KARAMAN’dahi Ercan Döner, eşi Kübra Döner Kebap’in (31) kendisiyle evlenmeden geçmiş birlikte olduğu kişiden iki canlı merkez dünyaya getirdiği bebeğini boğarak öldürdükten sonraları bahçeye gömdüğünü öğrendi. Döner’in suç duyurusu üzerine savcılık talimatıyla bahçede yapılan kazıda bebek kemikleri bulundu. Suçunu itiraf fail Kübra Döner Kebap ile annesi, babası ve ağabeyi tutuklandı.

Olay, Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi Kenzi Caddesi’nde meydana geldi. Ercan Döner Kebap, 2 almanak eşi Kübra Döner’in kendisiyle evlenmeden ilk 2019’bile başkasıyla heves ilişkisinin olduğunu ve bu ilişkiden dünyaya getirdiği bebeği, doğumun alelacele ardından öldürüp evlerinin bahçesine gömdüğünü öğrendi. Ercan Döner Sermaye, tıpkı gün, 9 Ağustos’ta Karaman Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na gidip eşi hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAHÇEDEN SÜT KUZUSU KEMİKLERİ ÇIKTIKaraman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, Kübra Döner Kebap’in ailesinin yaşadığı Kenzi Caddesi’ndeki evin bahçesinde hafriyat başlattı. Kazıda, zar dibine gömülmüş çağa kemiklerine ulaşıldı. Kemikler kriminal incemele amacıyla adli tababet kurumuna gönderildi. Kübra Döner Kebap ile o aktarılma gelişigüzel yaşadığı annesi Fatma Aktuğ (64), babası Recep Aktuğ (66) ve ağabeyi İsmail Hakkı Aktuğ (41) de gözaltına makbuz. Afiyet kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgulanmak amacıyla emniyete götürüldü.’YILLARDIR VİCDAN AZABINI ÇEKİYORUM’Ercan Döner ile evliliğinden 36 günce bebeği olan ve Cinayet Sektör Amirliği’nde sorgulanan Kübra Döner Sermaye, vicdan azabı çektiğini belirterek suçunu itiraf etti. Kübra Döner Kebap ifadesinde, “2019 yılında İstanbul’de kaldığım dönemde evlilik dışı ayrımsız ilişkim oldu ve iki canlı kaldım. Yüklü kaldıktan bilahare Karaman’a geldim. Gebe olduğumu kimseye söyleyemedim. Doğumu de hastanede değil, zat imkanlarımla evde yaptım. Süt Kuzusu doğduktan sonradan bu durumu kimseye açıklayamayacağım üzere bebeği boğup ayrımsız poşete koydum, elan bilahare evin bahçesindeki duvarın dibine gömdüm. Yıllardır bunun vicdan azabını çekiyorum. Ailemin gebe kaldığımdan ve bebeği gömdüğümden haberleri yok. Çokça pişmanım” dediği öğrenildi.AİLE ÜSTELIK TUTUKLANDI

Fatma Aktuğ, Recep Aktuğ ve İsmail Hakkı Aktuğ’un sorgularında, Kübra’nın hamile biçim tevellüt yaptığını ve çocuğu öldürüp gömdüğünü bilmediklerini söylediği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye irsal edildi. Mahkemeye çıkarılan 4 münasebetsiz tutuklandı. Kübra Döner Kebap, bebeğiyle alay malay cezaevine gönderildi.Share: