Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Mevdu. Bu, Az Daha Seçim Sonuçlarını Etkileyecek Yüzdelik 3’lük Benzeri Devlet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “”Türkiye’bile 13 milyona yakın mülteci ve kaçak var. Bu talih istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez bire bir halk ülkesinin bürüme edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık mevdu, Suriyeli fazlalık değişik milletler. Bu, az daha seçim sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük ayrımsız şevket. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilogram çipo angaje ayrımsız yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak su üzerinde tutuyor. Eğer bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’da yaşanan çöz savaşın aynısını, daha tağyir edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kargaşa, Giresun, Trabzon ve Rize illerini havi ziyaretinin serencam gününde, Rize’birlikte esnafı müzakere etti, ardından matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’da 13 milyona mümasil sığınmacı ve gizlice var. Bu talih bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ DÜZME BİR ŞEKİLDE İKİYE MUKASSEM”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız nazik kongremizi, benim birlikte zarfında olacağım umumi hat ziyaretlerini, Rize karışma bütün bölgede ve Türkiye’nin gabi küsurat bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan güç aynı himmet temposunu, tempomuzu birlikte her geçen çağ henüz üstelik arttırarak sürdüreceğiz. Biz, düzme bir şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Utku Partisi olarak üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapı esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini oyun ediyoruz. Partiler arasındaki havai ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Utku Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara rağmen ermiş Türk milletiyle seçme fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya birlikte devam edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Benzeri gazetecinin sorusu üzerine Özdağ, “Bizimle bu cins ruhsal harp oyunlarına girmeye çalışanların beraberinde yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet ferah biliyoruz. Biz ise heybet terbiyemizi ve çap misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış benzeri kadroyuz ve siyaseti birlikte hakeza yapmayı yeğleme ederiz. Elden Cıvıl Cıvıl’dahi valilikten kaynaklanan bir engellemeyle karşılaştık. Onun dışında aynı engellemeyle değil, tıpkı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, kendi halkının kültürel değerlerini kapsayan, utanmak gösteren, fakat siyasette sömürme etmeyen bire bir hareket olarak bilcümle vatandaşlarımızın inançlarına karşı alışılmadık bire bir tevakki etmek gösterilmesini devletin mecburi görevi olarak görüyoruz ve ondan belde da hiç kimsenin endişe içerisinde olmaması gerekir. Tek kimsenin yaşam tarzına ne kerem hangi bir öğür hangi üstelik dar dışından mevrut sığınmacıların müdahale etmesine izin vermeyiz” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine köylü gönderilmesi amacıyla elbet bire bir misil izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’üstelik 13 milyona mümasil sığınmacı ve habersizce var. Bu mutluluk istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez bire bir el ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık verilmiş, Suriyeli zait özge uluslar. Bu, neredeyse seçim sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük aynı kerem. Bacaklarınıza 10’ar kilogram demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye birlikte bacaklarına 10’ar kilo çipo angaje bir yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat akarsu üzerinde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’de yaşanan bağırsak savaşın aynısını, henüz fek edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin aynı mühim kafile mühendisliği olduğunu ve amacın Iri Kürdistan için Türkiye bağırsak savaşı olduğunu biliyoruz. yüz yüze olduğumuz buut, tıpkısı âdem hakları meselesi olmanın ötesinde bir İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 yıl ilk emperyalizmin kiralık ordusuyla karışma etmeye çalıştılar, deminden ise sınırdan yayan geçen milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme hakeza olunca Yengi Partisi adına bizim politikamız, tıpkı milli nefsi müdafaadır. Biz, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin yanı sıra, amma emperyalizmin ve emperyalizmin mühim barhana mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi bir iç savaşa sürükleyecek olan projenin birlikte karşısındayız. Burada bulunan insanların 4-5 milyonunun hukuki tıpkı statüsü var, gerisi uğrun. Her cesamet kaçaklara ne yaparsa biz bile onu yapacağız, uluslararası hukuka bakarak deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’bile arızi sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince para ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz zaman parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu doğrusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Eğer bunu yabancılara gadir yerine nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını çap veriyor mu size? Vermiyor. Saf gazda birlikte vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu de vermeyeceğiz. Toplumsal yardımları durduracağız ve bunları yaparken birlikte Beşar Esad rejimi ile önceden görüşüp kavrayışsız dönmelerini, ansız döndükten sonradan beş sene Konfedere Uluslar gözetiminde bire bir eş hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve tıpkı birlikte tıpkı şeyin pazarlığını yapacağız; daha önce askerliğini yapmış olan Suriyelilerin bir elan askere alınmaması. Zira Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden tıpkı tanesi birlikte erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Amma kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada martir olacak, o Suriyeli burada forma askerlik yapmayacak; bu, akseptans edilebilir benzeri uzanım değil.

“GERİ DOLAŞMA PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu kavrayışsız dönüş projemizi, Rum Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan haddinden fazla hoşlanmadığını biliyoruz. Amma çocuklarımızın bire bir iç savaş yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın müdafaa edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda varlık süresince dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu fethetmek zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara alın benzeri önyargımız yok. Biz, 13 milyon sığınmacı ve uğrun gitsin, 33 milyon turist gelsin istiyoruz. Demincek bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’da çok aşkın Zenci turist var?’ Olsun, Zenci turiste tek itirazımız yok. Geliyor, mülk harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz gayrimenkul aldıklarında, bunu tağyir edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Arazi sattırmayacağızb Taşınmazlar alabilir, yurttaşlık alamaz. Oturma izni alır Türkiye’birlikte. Batılıların yaptığı şeyi yaparız biz bile. Kısaca Utku Partisi, bugün Türk milletinin Küçük Asya’üstelik kaime hakkını savunan yegâne siyasi partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’dahi Yahudiler mehabet kurdukları ahit, Filistin topraklarının fakat yüzdelik 7’sini satın almışlardı. Buna rağmen fehamet kurdular. Onun üzere demin siz buraya Türklerden üç hatim henüz aceleci küsurat milyonlarca herif alırsanız tıpkı dolaşma haddinden fazla yavaş bedelleri çocuklarımız öder. Tığ, ilmek ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin istismar edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akıllıcasına olduğunu düşünüyoruz. Ancak beş altı yapılan ve aslında Atatürk çizgisini desise etmeyen laikçi uygulamaları da doğru bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan de o icraat oldu. O uygulamaların fikir babalarının tıpkısı zamanda Iri Ortadoğu Projesi’nin düşün babaları olması de tesadüf değildir.

“O MASAYI FAKAT TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Masa ile ilgili dahi “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere panel adalet vereceğiz, panel türe olacak’ diyen aynı zihniyetle tıpkısı masada olmayız. Tığ, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.Share: