Beklenti Özdağ yüz kere görüştüğü Mehmet Büyük Çelebi’nin Galebe Partisi’ne geçmek istediğini tez etti

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, FOX TV ekranlarında yayınlanan “Ayırtı Saat” programına mihman oldu. Katıldığı etken yayında gündeme ait değerlendirmelerde mevcut Özdağ’ın hedefinde ise güzeşte SELIM Parti’ye geçtiğini açıklanan bağımsız Mehmet Yüksek Çelebi vardı.

GİZLİ GÖRÜŞMEYİ CANLI YAYINDA İLK KAT AÇIKLADI: 3 POSTA BULUŞTUK

Çelebi’nin kendisinin siyasetteki sunu şişman sahne kırıklıklarından biri olduğunu belirten Utku Partisi Umumi Başkanı Özdağ, ” Yurt Partisi’nden ayrıldıktan sonraları (İlk kat açıklıyorum kamuoyunda) kendisiyle 3 öğün Rum Kulübü’nde dostane ettik. Ben üstelik Utku Partisi’ne davet etmiştim, o üstelik akseptans etmiş ve mayıs ayında geleceğini söylemişti. Ama Galebe Partisi arkadaşa vahim geldi. Burada Atatürk çizgisinde tıpkı Türk milliyetçiliği mücadelesi veriliyor. Burada Türkiye’nin mestur istilasına karşı ayrımsız direniş hattı, Sakarya’birlikte mücadele fail Türk ordusu kabilinden tek istinat hattını oluşturmuş bir tümen var, tabiatıyla öbür tarafta da iktidar çemberi üzerinden tekrar TBMM’ye giriş kolaylığı var, Mehmet Mürtefi Çelebi onu söyledi.

“GELMİŞ OLDUĞU NOKTA: ALLAH YAĞMUR EYLESİN”

Bana şunu söylüyordu ‘Ya ben çok gencim, bir henüz milletvekili olmasam hangi peki, öğür kurarım, Atatürk’ün mücadelesini veririm. CHP şu büyüklüğünde bir iki milliyetçi, Şehir Partisi bu kadar bir iki ulusalcı.’ Filhakika gelmiş olduğu noktanın Allah yağmur eylesin diliyorum.”

“SİYASETTE BU KADAR OYNAKLIK OLMAZ”

Anonsör İlker Karagöz’ün araya girerek sorduğu “Tıpkısı saniye efendim, ilk defa açıkladınız bunu. Mayıs ayında Mehmet Mualla Çelebi, Galebe Partisi’ne geçeceğini size söyledi? Öncesinde 3 öğün mi buluştunuz?” sorusuna Özdağ, “Tamam 3 buluşmamada bile ayrımsız şeyi söyledi. ‘İlkelerimiz benzeri, sizin kadar düşünüyoruz. Türkiye’nin genişlik şişman meselesi filhakika budur, sığınmacılar meselesidir’ ve benzerleri dedi. ‘Amma aynı geçiş dönemi olsun, bir partiden ayrılıp anında benzeri apayrı partiye geçti olmasın’ falanca diyerek birlikte ekledi. Siyasette bu büyüklüğünde oynaklık ben Ortadoğu’da Talabani’yi tanıyordum. Keşki ölseydi de akıllarda kahraman kalsaydı” yanıtını verdi.

Share: