Belediye Reisi Erkân, “Fatsa’mızı gelişigüzel alanda ayraç yapmayı hedefledik”

Ordu’nun Fatsa Belediye Reisi İbrahim Etem Kibar, ilçeyi temas anlamda bellik düzenlemek üzere çalıştıklarını, 2023 yılı başı itibariyle yapımına başlanacak olan, 100 dönüm alan içerisinde yer takanak Kavim Bahçesi projesinin elektrik ve çekicilik merkezi olacağını söyledi.

Fatsa Belediyesi öncülüğünde, Mekân ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleri ile ilçede 100 dönüm düz içerisine 2023 yılı başlarında Budun Bahçesi projesine başlanacak. Bütün maliyeti 150 milyon TL’nin üstünde olacak olan proje ile ilçenin hava merkezlerinden birisi olması hedefleniyor.

“İlçemizde gözle görülür bir değişim olacak”

Proje karşı açıklamalarda mevcut Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ilçede iri değişimlerin gerçekleştiğini söyledi. Komutan Kibar, “Haddinden Fazla iri mega yatırımlar yapıyoruz. 2023 yılı başı itibariyle 100 dönümlük Millet Bahçesi’nin Fatsa Belediyemiz öncülüğünde, Belde ve Kentçilik Bakanlığımızın destekleriyle şehrimizde hizmete girecek. Proje ile yemeden içmeden ilçemiz değil, bölgemiz yeni aynı yaşam alanına kavuşacak. Özge taraftan Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsis etmiş olduğumuz 100 dönümlük Çerkezler Tepesi Mesire Alanı olarak rapor ettiğimiz alanda deneyimsizlik ormanı, iflah ormanı ve orman okulu adı altında 3 değişik yaşam alanı, 100 dönümlük düzlük içerisinde hayata geçecek. Bu iki projemizin maliyetleri 150 milyon TL’nin üzerinde olacak. Bu iki yaşam projesi ile Fatsa’mız çekim noktası ve cazibe merkezi olacak. Oto galericiler şehrimizin kronikleşmiş sorunlarından benzeri tanesi. Bu projenin bile 2023’ün ilk aylarında oto galerici esnaflarımızla, derneğimizle temellerini atmayı hedefliyoruz. Fatsa’mızda bu anlamda gözle görülür değişimin olacağı aynı sene olacak” dedi.

“Kültür ve sanatı civar planda tutuyoruz”

Şehremini İbrahim Etem Erkân, kültür ve müzakere anlamında güzel etkinlikler yaptıklarını da nabız ederek, “Biz, hars ve sanatı yöre planda tutuyoruz. Bu anlamda Uzunkum Plajımıza yıpranmamış bire bir hayat alanı kazandırmak amacıyla birinci dövme diye niteleyerek ifade ettiğimiz dağı kaldırdık. Kademe araçlarımızın bulunduğu alanı Uzunkum Plajı yanından kaldırdık. Bura bakir haliyle çok sunturlu aynı hayat alanı oldu. Festivallerimizi burada yaptık, bir nice etkinliklerimizi burada yapıyoruz. Ailelerimiz burayı piknik anlamında ciddi aynı şekilde kullanmaya başladı. Uzunkum Plajı’nda çokça iyice aynı yaz sezonu yaşadık. Uzunkum Plajı Fatsa’mızın sunu güvenli bire bir hayat alanı oldu. Önümüzdeki yaz ayına büyüklüğünde burada yıpranmamış güncellemeler yapacağız” diye niteleyerek konuştu. – KARGAŞA

Share: