Berko İlaç bala hastalar amacıyla oyun alanları kuruyor

“Dimdik Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı amacıyla çalışan ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin değişik şehirlerinde kâin hastanelerin pediatri servislerinde yatan bala hastalar için oyun alanları kuruyor. “Hastanede Mütezayit Füru Oyundan Kavrayışsız Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde toplanmış 8 adet oyun alanı kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı üzere müteharrik ve üreten Berko İlaç, bala sağlığına geniş pediatrik ürün portföyü ile dokunurken tıpkı zamanda mutluluğun de çocukların iyileşmesine yardım sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde kâin hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar için oyun alanları kuruyor. Sayrılarevi başhekimliği ve klinik mesul hekimlerin iş birliği ile pediatri servislerinde uygun tanıdık yerlerde baziçe alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya göre, ayrıntılar oyunla iyileşir sloganıyla umar şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 skor İstanbul, 2 sayı Eskişehir, 1 adet Manisa, 1 adet Görgülü, 1 sayı Kalabalık ve 1 skor Adana’da doğmak üzere toplam 8 sayı oyun sahası kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin düzlük çalışanları, toplumsal ağırbaşlılık bilinciyle akım ederek oyun alanı kurulumlarında şahsen bulunarak görev aldılar. Zinde yarınların teminatı olan çocukların esenlikle yetişmesini önemseyen tılsım şirketi, ilerleyen dönemde farklı kent ve kurumlarda yeni oyun alanları kurmaya devam etmeyi hedefliyor.

Proje ile ilişkin değerlendirmede bulunan Berko İlaç Pazarlama Müdürü Savaş Esrar, “Yavru sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken bire bir zamanda mutluluğun de onların iyileşmesine katkı sağlayacağını bilmenin verdiği bilinç ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalarımız amacıyla baziçe alanları ihdas fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun alanı projesi ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocukların yüzünde minik benzeri tebessüm oluşmasını hedefledik. Biliyoruz ki çocukların mutluluğu ailelerin dahi mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak otama olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve otama süreci sonrasında zait hatırat kalmasını keşfetmek, çocukların sayrılarevi kaygılarını hafifletmek, keyif paydaşları ile ongun bildirişim kurmalarına katkı hatırlamak istedik. Çocukların sıradan aynı mola verebileceği bu alanlarda ruhlarına bile dokunarak iyileşmelerine müzaheret etmek hem de ailelerine ve sağlık çalışanlarına arkalamak bizler üzere çok kıymetli” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: