Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tababet Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Tıp Fakültesine pusat yaptıran 71 mektepli üzere “Beyaz Göğüslük Giyme” töreni düzenlendi.

Şeyh Edebali Hars ve Kurultay Merkezi’ndeki törende, okula başlayan 41’i Türk ve 30’ü yabancı öğrenci kalkmak amacıyla 71 öğrenciye önlükleri, tören düzeni üyeleri vasıtasıyla giydirildi.

Vali Kemal Kızılkaya, törende yaptığı konuşmada, parafin göğüslük giyerek mesleklerine önceki adımlarını atan öğrencilere başarılar diledi.

Hekim adaylarının, çıkışlı olduktan sonradan yurdun farklı yerlerinde görev yaparak, avlu yetmek için çalışacaklarından tek şüphelerinin olmadığını dile getiren Kızılkaya, “Beyaz Zehir önlüğün getirdiği manevi gravite berenarı önemlidir ve değerlidir.” dedi.

AK Fırka Bilecik Saylav Harbi Dalkavuk, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve Tababet Fakültesi Müessis Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan da katılımcılara hitap etti.

Öğrencilere beyaz zehir önlüklerinin giydirilmesiyle sona aziz programa, Bilecik Şehremini Melek Mızrak Subaşı, Kurnaz Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Kasıt Ertekin ve İl Kurnaz Komutanı Albay Yenmiş Sandalet ile Tababet Fakültesi talim görevlileri katıldı.

Share: