Binali Yıldırım: “Aliağa, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak”

Aliağa Şehremini Serkan Acara, İzmir programı çerçevesinde Aliağa’ya gelen AK Tümen Umumi Başkanvekili ve İzmir Mebus Binali Sebep’ı makamında mihman etti. Binali Yıldırım, “Aliağa umum özellikleriyle Türkiye’yi geleceğe taşıyacak potansiyele sahiptir” dedi.

DOĞRU Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Mebus Binali Sebep ve beraberindeki astronomi, Aliağa programı çerçevesinde Aliağa Belediyesine ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen ziyaretten iri değer ve bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Çevik, Aliağa’nın büyüklük ekonomisine katkısı ve belediye çalışmaları için brifing yaptı.

Başbuğ Serkan Acara: “Aliağa üreten aynı şehir”

Aliağa’nın sanayisi ve limanlarıyla Türkiye’ye derece katan, üreten ayrımsız site olduğunu tamlayan Başbuğ Serkan Enerjik, dış ticaretin yüzdelik 6’sını, büyüklük ekonomisinin yüzde 2’sini Aliağa’nın karşıladığını söyledi.

Başbuğ Serkan Acar, daha sonraları Binali Sebep’a Dokuz Ilkgüz Üniversitesi Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi ile yapımı devam fail kıvrım uç ve içtimai teçhizat projeleri hakkında bilgelik verdi.

Binali Saika: “Aliağa, Türkiye’nin uran üretiminde ilk sıralarda düzlük alıyor”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep ise Aliağa’nın İzmir’in lokomotif ilçesi olduğunu belirterek, “Aliağa, Türkiye’nin endüstri üretiminde önceki sıralarda yer alıyor. Aliağa bilcümle özellikleriyle Türkiye’yi geleceğe taşıyacak potansiyele sahiptir” ifadelerini kullandı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Enerjik, yamaç ziyareti sonrası günün anısına Binali Yıldırım’a Aliağalı üretici kadınlar vasıtasıyla ahali emeği ile hazırlanan tarihi Helvacı kilimini bağış etti.

Binali Sebep’ın ziyaretine ayrıca; DOĞRU Öğür İzmir Milletvekilleri, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Miralay Faruk Altun, Kınık Belediye Reisi Sınırlı Doğruer, AK Öğür İzmir İl Başkanı Asalet Yüce Sonsuz, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Delimsirek, şehremaneti sedir üyeleri, ofis müdürleri, STK temsilcileri ve öğür yöneticileri birlikte katıldı. – İZMİR

Share: