Bingöl ruzname haberi… Bingöl’e martir ateşi düştü

Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler yoluyla açılan taciz ateşi sonucu ağırbaşlı yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Yaya Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın (21) acı haberi, Bingöl’deki ailesine ulaştı. Tutturgaç’ın bire bir müddet önceki çekilen görüntüsünde arkadaşlarına “Şayet ölürsem biriniz veya özlük aranızda anlaşın tıpkısı şekilde, bire bir lösemili kız çocuğuna bakın. Hep masraflarını karşılayın” diyerek hava ettiği ortaya artık.

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen El- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler vasıtasıyla açılan taciz ateşiyle Piyon Gedikli Çavuş Yusuf Tutturgaç, şehit oldu. Bekar olan Ataş’ın şehit haberi, Bingöl’bile polis güçleri memuru olan babası Nejat Ataş’a ve annesi Necla Tutturgaç’a verildi. Şehit haberinin ardından ailenin evine Türk bayrağı asıldı. Tutturgaç’ın cenazesi, erte Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde toprağa verilecek.

‘EĞER ÖLÜRSEM BİR LÖSEMİLİ KIZ ÇOCUĞUNA BAKIN’

Tutturgaç’ın benzeri müddet ilk çekilen ve arkadaşlarına vasiyette bulunduğu görüntü ortaya artık. Çekilen görüntüde Ataş, arkadaşlarına evlenirse bir kız çocuğu sahibi olmayı çok istediğini belirterek, “Eğer ölürsem biriniz veya öz aranızda anlaşın ayrımsız şekilde, aynı lösemili kız çocuğuna bakın. Hep masraflarını karşılayın. Okulunu falan temas şeyini karşılayın. Tıpkı üstelik annemin babamın elini gidip bayramlarda öpün” sözleriyle vasiyette bulunduğunu rapor ediyor.

Share: