Binlerce yaşama Akkonak’ta filmi keyfi yaşadı

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi yoluyla düzenlenen ‘Açık Albeni Beyaz Perde Geceleri’, bu sefer Akkonak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Sizlerle bir arada oluşmak bizlere nazik aynı enerji, galeyan ve bahtiyarlık veriyor. Bizi serbest bırakmadığınız amacıyla teşekkürname ederim” dedi.

Merkezefendi Belediyesi hars ve danışma faaliyetleri çerçevesinde ‘Açık Hava Sinema Geceleri’ düzenlemeye bitmeme ediyor. Daha önceki Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlik bu yol Akkonak Mahallesi’nde yapıldı. Sinemaseverlerin güç bağ gösterdiği programda Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, Ahmet Ayaklık, Meram Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Felek, Bükülme Yakut ve Erdal Kele gibi isimlerin görkem aldığı ‘Düğün Toplum Örgütü 2’ filmi parafin perdeye yansıtıldı.

Aileleriyle gelişigüzel münhal hava sinemasını izlemek için Hacı Hasan Mürtefi Kömürcüoğlu Ortaokulu bahçesini dolduran Merkezefendililere, nostalji gaz yuvarı yaratılması namına patlamış akdarı ve gazoz ikramında bile bulunuldu. Etkinlik alanına kurulan dev ekranda sinemanın yer pir filmlerini nostaljik aynı ortamda strateji şansını bulan vatandaşlara Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan birlikte haremlik etti.

“Halkımızın bati katılımı bizleri mutlu ediyor”

Nostaljik benzeri ortamda mahalleliyle film izlem keyfi yaşadıklarını tamlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sizlerle aynı arada oluşmak bizlere iri ayrımsız erke, kasırga ve bahtiyarlık veriyor. Zaman burada bizi serbest bırakmadığınız üzere teşekkürname ederim. Bu iyice yaz akşamında bilcümle alay malay keyifli domuzuna bire bir vakit geçireceğiz. Fena Hâlde projelerle karşınıza çıkmaya bitmeme ediyoruz. Başlangıçta mahallelerimizde dörtköşe sinema günleri ve geceleri olurdu. Bu geleneği ilçemizde bitmeme yol açmak istiyoruz. Mahalle halkını kaynaştırmak ve bizler ile gelişigüzel benzeri arada olmasını keşfetmek hesabına bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Merkezefendili hemşerilerimize katılımlarından belde teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: