Birlik olumsuzluklara rağmen depremzede öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okundu

Bütün olumsuzluklara rağmen depremzede öğrencilerin heyecanları yüzlerinden okundu

Farklı kent ve sınıflarda ikinci döneme ‘merhaba’ diyen öğrenciler sınıflarına kavuştukları üzere mutlu

AFYONKARAHİSAR Afyonkarahisar’da ikinci döneminin önce ders zilinin çalmasıyla 634 depremzede mektepli üstelik öğüt başı yaparken, miniklerin heyecanları ise gözlerinden okundu.

6 Küçük Ay ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından 10 ilde yaşanan katabolizma sonrası haddinden fazla sayıda ocak ensiz genelindeki değişik illere tahliye edildi. Afyonkarahisar’a mevrut depremzede aileler ise KYK’ya aile yurtlar ilkin görünmek için apart ve otellere yerleştirildi. Depremzede ailelerin geçmiş ve itidalli tedrisat seviyesindeki 634 çocuğu ise akranları kabilinden bugün arakçı ikinci döneminin evvel ibret zilinin ardından sınıfları doldurdu. Mimar Sinan Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi’nden 1, 2, 3 ve 4’ncü sınıf çocuklar üzere oluşturulan sınıflarda minikler evvel derslerine girdi. Evleri ve okulları depremden ortalık zarar gördüğü için başka ayrımsız kente gelen ve bu yüzden birlikte başka bir okulda ikinci döneme başlayan miniklerin heyecanları ise yüzlerinden okundu.

Minikler sınıflarına ve derslerine kavuştukları amacıyla mutlu

Bu yıl 4’ncü sınıfta eğitim bilimi takanak olan Kemal Fırat ise bu depremzede öğrencilerden biri. Fırat, zelzele dolayısı ile Osmaniye’den geldiğini rapor ederek, “4’üncü sınıfa gidiyorum. Okuluma hangi oldu bilmiyorum ama evimiz amiyane kötüydü, buraya geldik. Heyecanlıyım, derslerimi özledim” dedi. Buyuru Altıntaş ise öğrenci ise haddinden fazla hararetli olduğunu kaydederek, yıpranmamış döneme amade olduğunu dile getirdi.

Nehir Nasip isimli minik ise Hatay’dan geldiğini belirterek, derslerini özellikle de aritmetik dersini çok sevdiğini kaydetti.

Share: