Blockchain bütün bütün sigorta dönemi başlıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Mail zamanda yayınlanan tıpkısı rapora göre blockchain büsbütün sigortalar, sigorta tazminatı başvurularının yönetimini sonsuza arbede değiştirecek. Juniper Research tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, blockchain tamamen sigorta ödence başvurularında 2024 yılında global kendisine 10 milyar doların üzerinde artırım sağlaması bekleniyor. Bu cirim 2021 yılın 1,1 milyar dolar seviyesindeydi.

Mali hizmetlerde blockchain teknolojisinin sağladığı faydaların incelendiği raporda, sigorta sektörünün yekpare süreçlerinde blockchain kullanımının artırım ettireceği söylendi. Bu genişlik alelhusus de ÇAKER üzere sigorta poliçesi satışlarının yüksek miktarda olduğu ülkelerde ehemmiyet taşıyor. Insurance Business’ın haberine bakarak Juniper Research, prim ödemeleri ve yönetiminde, 2021 ve 2014 yılları beyninde blockchain kullanımının sağladığı tasarrufta anif tıpkısı yükseliş bekliyor.

Bu yıllar arasında sağlanacak artırım ise 2024 yılında toptan adına gerçekleşen maliyet tasarrufu miktarının yarısından fazlasını oluşturacak. Araştırmacılar keyif sigortasının, maliyet tasarrufunun yer özen frapan olacağı alanlardan biri olduğunu söyledi. Bunun nedeni ise sektörün töz tüketiminin efdal miktarda olması ve blockchain teknolojisinin yurt süreçleri güçlendirebilme potansiyeli.

finansgundem.com‘un derlediği bilgilere göre raporda esenlik sigortası amacıyla nazik aynı aksata olan BENDE’bile blockchain üzerinden yapılan ödence başvurularının ve işlemlerinin 2021’deki 2 milyondan, 2024’te 24 milyona yükselmesi beklendiği açıklandı. Araştırmanın yazarı Susannah Hampton, sigorta şirketlerinin süreçlerini modernize etme konusunda istemeyerek olduğunu söyledi. Fakat buna rağmen blockchain teknolojisinin sağladığı faydaların, devir ortamında bu çözümlerin benimsenmesini sağlayacağını üstelik ifade etti.

Açıklamasında, “sigorta şirketleri blockchain teknolojisinin kullanımının önündeki engelleri yatırımlar ve işbirliği anlaşmalarıyla çözebilir” dedi. Hampton, “meri gelişigüzel blockchain çözümü, var olan sistemlerle bütünleşmiş arkaç getirilmeli” ifadesini kullandı.

Hastanelerdeki Kovid-19 imtihan kuyrukları uzuyor!

 

Dev vezneci baş maaşını 110 bin dolara yükseltti

 

Polonya’de siber hücum alarmı verildi

 

Share: