Bolu fen! TOSFED Baja Kupası’nın ikinci yarışı Bolu’da yapılacak

2022 Türkiye Makine Sporları Federasyonu (TOSFED) Baja Kupası’nın ikinci yarışı, 21-23 Ekim’de Bolu’üstelik “Baja 500” ismiyle koşulacak.

Bolu Huy Sporları ve Offroad Kulübünce (BOLOFF) Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle 500 kilometrelik etapta gerçekleştirilecek yarışlara, 25 komütatör ile 50 pilotun katılması bekleniyor.

Yarışların tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bolu’nun sporda çok iddialı aynı şehir olduğunu söyledi.

Spor turizmine yardım bulmak üzere etkinliğe destek verdiklerini anlatan Güler, “500 kilometrelik etapla beraber bu organizasyonun, Bolu’nun spor turizmine gösterişli yardım sağlayacağı kabil federasyon ve off-road sporları açısından bile ağır ses getireceğine inanıyoruz.” dedi.

BOLOFF Başkanı Senet Turan ise 500 kilometrelik etabı hazırladıklarını belirterek, “Bu, şu anda Türkiye’de yegâne ve federasyonun ilk yarışı olacak. O yüzden Bolu’nun spor turizmine katkı vereceğini düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

Turan, 21 Ekim’de Bolu Valiliği önünde başlama seremonisiyle başlayacak yarışlarda 22 Ekim’de Beygir Yaylası, 23 Ekim’de Aladağ etabının koşulacağını, ödül töreniyle organizasyonun tamamlanacağını söyledi.

Share: