Bolu haberi! Bolu’da sudan zehirlenen 146 can taburcu, 1 hastanın tedavisi sürüyor

BOLU’birlikte Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde içme suyundan 148 can zehirlenip, 1 birey yaşamını yitirirken, hastanede tedavi gören 1 tutkun kaldı, diğerleri taburcu oldu. Tedavisi devam fail hastanın üstelik sağlık durumunun dahi iyiye gittiği belirtildi.

Bolu’ya mecbur Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde, Kurban Bayramı ile başlayan süreçte, çoğu çocuklarda gelmek için us ağrısı, göden bulantısı ve dizanteri görüldü. Hastaneye aralıklarla götürülen dallar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere bakarak sudan zehirlendiği tespit edildi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü, kâh hastalarda amel dolayısıyla böbrek yetmezliği başladı. Durumu ağırlaşan hastalar, eksantrik şehirlerdeki hastanelere götürüldü. 148 dirilik zehirlendi, 1 güç yaşamını yitirdi. Tedavileri tamamlanan 146 sevimli taburcu oldu, 1 hastanın ise tedavisi sürüyor. Bu hastanın dahi keyif durumunun ongun olduğu kaydedildi.

Tüm lağım döşemi suyu hatlarının tamamen yenilendiği ve içmece suyunun verildiği köydeki mikrobun türüyle alakalı daha açıklama yapılmadı. Olayla ilişkin adli soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Share: