Bolu’da buğulanmış karı ördüğü atkı ve patikleri depremzedelere gönderdi

Bolu’bile hararetli 75 yaşındaki Fatma Ataş, ördüğü patik ve atkılar ile hazırladığı gıda malzemelerini depremzedelere yolladı.

Kentte, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye yapılan yardım çalışmaları sürüyor. Vatandaşlar, AFAD’ın depolarına kuru azık, giyit, bala bezi, oyuncak ve kışlık bot kadar yardım malzemeleri getiriyor.

Civril Mahallesi’nde durma eden 75 yaşındaki Fatma Ataş birlikte ördüğü patik ve atkılar ile imkanlarıyla hazırladığı malzemeleri müzaheret cem merkezine getirdi.

Ataş, gazetecilere, depremzedelere elinden geldiği kadarıyla yardımda olmak istediğini belirterek, ” Allah’ım basit versin. Rabb’imden eksantrik kimsemiz yok. Allahtan gelene razıyız. Müzaheret edeceğiz. Apayrı çaremiz yok. Ego bile yağ, pirinç yasmık, buğra, bürgü, patik, baş örtüsü kabilinden evimde olanlardan getirdim. Patikleri ben ördüm.” dedi.

Türk milletine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Ataş, torununun üstelik çalışmalara katılmak için sarsıntı bölgesine gittiğini anlattı.

Share: