BOLU’DAN, 24 TIR YARDIM MALZEMESİ

BOLU’da vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından başlatılan arkalama kampanyalarına bindi verdi. Yardımların bulunduğu 24 TIR zelzele bölgesine akıllıca yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen yer sarsıntısı bölgesine, 12 Teşrinisani 1999’da meydana gelen Kaynaşlı depreminde yıkım güçlü Bolu’daki vatandaşlar nazik bindi verdi. Vatandaşlar, Bolu Valiliği koordinasyonunda Civril Mahallesi’nde bulunan AFAD deposunda oluşturulan Sarsıntı Yardımları Cem ve Koordinasyon Merkezi ve 17 Orak Ayı Spor Salonu’ndaki cem alanına adeta akın etti. Ayrıca Bolu Belediyesi eliyle planlı arkalama kampanyasına üstelik çokça sayıda vatandaş katıldı. Yardımseverler, deprem bölgelerinde ihtiyaç mahsus tüplü ısıtıcı, battaniye, kışlık giyecek, bot, zayıf gıda, çağa bezi ve mama kabilinden malzemeleri sarkıtmak amacıyla çokluk alanlarına geldi. Burada bulunan görevliler ve fahri vatandaşlar, depoya getirilen malzemeleri konfirmasyon alarak tasarruf alanlarına bakarak sınıflandırdı. Vatandaşlar, gönüllü kendisine evvel öğle saatlerinden sabah saatlerine büyüklüğünde paketleme ve ayrıştırma işlemlerine katıldı. değişik kolilere yerleştirilen arkalama malzemeleri henüz bilahare deponun önünde muntazır TIR’lara yüklendi. Bolu Valiliği eliyle 8 TIR, Bolu Belediyesi marifetiyle 6 TIR, Kızılay Bolu Şubesi vasıtasıyla 5 TIR ve Bolu İnşaat ve Yapı Malzemecileri Derneği eliyle 5 TIR müzaheret malzemesi zelzele bölgelerine doğru yola çıktı.

‘BOLU HALKI YARDIM YAĞDIRDI’

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu halkı yerine lazım desteği vermemiz gerekiyordu. O dayanışma içerisinde olmamız gerekiyordu. Bu kapsamda üstelik ilimizde bilcümle Bolu halkı arkalama yağdırdı düpedüz. Oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasına balaban bire bir özveri gösteriyor. Yardımlar hala devam ediyor. Bolu halkına çok teşekkür ediyorum. Cenabıhak razı olsun dedi.

Share: